VIP Sport

16. července 2012 • 16:00

Za vraždu osm let. Slovenský hokejista Ščurko jde za mříže

Autor:
Ščurko na výsledek procesu čekal více než dva roky ve vazbě ###BLOK-TOP-VIDEA###

 Osmiletým vězením potrestal dnes košický okresní soud slovenského hokejistu Ladislava Ščurka. Podle rozsudku bývalý hráč předního klubu HC Košice zavraždil hokejového rozhodčího, s nímž měl osobní spory. Verdikt není pravomocný, obžalovaný se proti němu na místě odvolal, informovala slovenská média.Sledovaný proces se Ščurkem trval více než dva roky. Hokejista se k vraždě nejprve přiznal, později ale výpověď změnil. Tvrdil, že sudího Marka Liptaje v roce 2008 zavraždila sázkařská mafie.

Ta ho prý nutila odvézt tělo oběti a pohrozila mu zabitím. Soud jeho nové výpovědi neuvěřil. Přiklonil se ale na stranu prokuratury, podle které Ščurko vraždil v afektu. To umožnilo uložit obžalovanému nižší trest. Hokejistovi původně hrozilo vězení na nejméně 15 let.

Prokuratura v obžalobě uvedla, že hokejista nejméně devatenáctkrát bodl rozhodčího, tělo pak zakopal v lese. O necelý rok později byly lidské ostatky náhodně nalezeny, policie pak Ščurka obvinila z vraždy.

Hokejista původně vypověděl, že rozhodčího zabil kvůli osobním sporům. Liptaj, který bydlel v Ščurkově bytě, mu údajně vyhrožoval sebevraždou a zničením hokejistova vztahu s přítelkyní. Sudímu prý dával peníze, když mu oznámil, že onemocněl rakovinou. Později se ukázalo, že Liptaj o svém zdravotním stavu lhal.

Ščurko čekal na výsledek procesu více než dva roky ve vazbě, z níž se dostal na konci loňského roku. Souhlas s jeho propuštěním soud odůvodnil i prodlužováním procesu. Kvůli změně soudce se dokazování totiž muselo opakovat. Ščurko se po návratu na svobodu vrátil k hokeji, hrál v nižší slovenské soutěži.

Témata:  sport, ščurko, slovensko
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze