VIP Sport

16. července 2012 • 16:00

Za vraždu osm let. Slovenský hokejista Ščurko jde za mříže

Autor:
Ščurko na výsledek procesu čekal více než dva roky ve vazbě ###BLOK-TOP-VIDEA###

 Osmiletým vězením potrestal dnes košický okresní soud slovenského hokejistu Ladislava Ščurka. Podle rozsudku bývalý hráč předního klubu HC Košice zavraždil hokejového rozhodčího, s nímž měl osobní spory. Verdikt není pravomocný, obžalovaný se proti němu na místě odvolal, informovala slovenská média.Sledovaný proces se Ščurkem trval více než dva roky. Hokejista se k vraždě nejprve přiznal, později ale výpověď změnil. Tvrdil, že sudího Marka Liptaje v roce 2008 zavraždila sázkařská mafie.

Ta ho prý nutila odvézt tělo oběti a pohrozila mu zabitím. Soud jeho nové výpovědi neuvěřil. Přiklonil se ale na stranu prokuratury, podle které Ščurko vraždil v afektu. To umožnilo uložit obžalovanému nižší trest. Hokejistovi původně hrozilo vězení na nejméně 15 let.

Prokuratura v obžalobě uvedla, že hokejista nejméně devatenáctkrát bodl rozhodčího, tělo pak zakopal v lese. O necelý rok později byly lidské ostatky náhodně nalezeny, policie pak Ščurka obvinila z vraždy.

Hokejista původně vypověděl, že rozhodčího zabil kvůli osobním sporům. Liptaj, který bydlel v Ščurkově bytě, mu údajně vyhrožoval sebevraždou a zničením hokejistova vztahu s přítelkyní. Sudímu prý dával peníze, když mu oznámil, že onemocněl rakovinou. Později se ukázalo, že Liptaj o svém zdravotním stavu lhal.

Ščurko čekal na výsledek procesu více než dva roky ve vazbě, z níž se dostal na konci loňského roku. Souhlas s jeho propuštěním soud odůvodnil i prodlužováním procesu. Kvůli změně soudce se dokazování totiž muselo opakovat. Ščurko se po návratu na svobodu vrátil k hokeji, hrál v nižší slovenské soutěži.

Témata:  sport, ščurko, slovensko
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze