VIP Sport

31. prosince 2013 • 05:02

Jaké má Schumacher šance? Uzdraví se jenom jeden z pěti

Autor: štš, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0

Přestože byl Michael Schumacher včas operován, vyhráno rozhodně nemá. Alespoň podle lékařských kapacit, které jeho případ sledují. "Obecně po těchto úrazech se pouze jeden z pěti pacientů dostane do stavu užitečného života,“ řekl Radiožurnálu uznávaný neurochirurg Vladimír Beneš.„Operace oteklého mozku je komplikovaná, protože při zákroku ho můžete poškodit ještě víc,“ dodal jeho anglický kolega Tony Belli. Lékaři našli na pravé části »Schumiho« mozku kromě otoků i stopy poškození, která budou možná nevratná.

„Postižené části mozku nelze regenerovat. Jejich úkoly mohou převzít jiné oblasti mozku, ovšem pokud se krvácení nedostane pod kontrolu, může být poškození fatální,“ tvrdí německý profesor Uwe Kehler.

Schumacher tedy stále bojuje o život, ten už mu navíc zachránila helma. "Je jasné, že kdyby neměl helmu, tak bychom tady nebyli," prohlásil už v pondělí profesor Jean-Francois Payen z nemocnice v Grenoblu, kde je Schumacher ošetřován.

V současné době lékaři udržují Schumacherovu tělesnou teplotu v rozmezí 34-35 stupňů Celsia, aby byl mozek vystaven co nejméně vnějším vlivům. Díky tomu bude moci být mozek lépe zásobován kyslíkem.

Fanoušci před nemocnicí v Grenoblu podpořili Michaela Schumachera v jeho bitvě o život
Fanoušci před nemocnicí v Grenoblu podpořili Michaela Schumachera v jeho bitvě o život

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud