VIP Sport

10. května 2014 • 18:55

Šílené rituály sportovců: Spí v šortkách soupeřů, močí si na ruce

Autor: rjm
I Serena Williamsová se nevyhne zvláštním rituálům ###BLOK-TOP-VIDEA###

Být profesionálem je pořádná fuška. Máte sice horu prachů, ale taky pořádný stres. Jak se s ním hvězdy vyrovnávají? Třeba za pomoci mnohdy bláznivých rituálů. Ty prý spolehlivě zabírají. Někdo nosí dres soupeře do postele, jiný zase nemění vítězné ponožky. Na podobné věci sázel třeba někdejší basketbalový mág Michael Jordan, nebo třeba tenisová bohyně Serena Williamsová.Když se hvězdám nedaří, jsou schopné udělat cokoliv, aby sérii zlomily. Pokud naopak ničí soupeře a jdou od úspěchu k úspěchu, nechtějte po nich žádné novoty. Sportovci se svých podivných rituálů, nad kterými obyčejný člověk jen kroutí hlavou, nevzdají ani za nic.

Tak třeba hvězda NBA – Jason Terry – má rituálů hned několik. Například v šortkách soupeřova týmu spí v noci před zápasem, pár hodin před utkáním si musí dát jídlo s kuřecím masem. Z šatny pak neodejde nikdy bez čelenky a ponožek. Pokud nastane kalamita a hráči se nedaří v první čtvrtině duelu, tak ještě ke všemu vymění své boty. Na ty svádí případný neúspěch.

Na šortky sázel i Michael „Air“ Jordan. Ten si pro změnu v dobách, kdy ničil soupeře v barvách Býků z Chicaga, bral na sebe šortky svého universitního týmu. Prý aby neurazil basketbalové Bohy.

Další basketbalista Mike Bibby byl pro změnu tak nervozní, že si kousal nehty. A to nejen ve chvíli, kdy seděl na lavičce připravený ke hře, stejně jako během oddechového času.

Pil vlastní moč

Baseballista Moises Alou, jeden z nejlepších hráčů MLB své doby, si nechránil ruce rukavicemi. Místo toho si chránil ruce tak, že si na ně Alou močil. To bojovník Lyoto Machida byl úplně jiný kalibr. Ten dokonce pil vlastní moč každé ráno a to bez ohledu na to, zda se chystal na zápas nebo jen trénoval. Machida je přesvědčen, že moč je přírodní lék. K tomuto rituálu jej prý přiměl jeho otec Yoshizo Machida poté, co se bojovník nedokázal zbavit přetrvávajícího kašle.

Další hráč z Major League Baseball Turk Wendell má řadu denních rituálů. Dokonce byl pánským časopisem Fitness jmenován nejvíce pověrčivým sportovcem. Když jde na hřiště nebo z něj, musí přeskočit čáru přešlapu. Na začátku nové směny žvýká vždy lékořici. Má navíc slabost pro číslo 9. Na dresu nosil číslo 99 a v roce 2000 trval na tom, že uzavře s New York Mets kontrakt na 9 999 999,99 dolaru.

Naproti tomu tenistka Serena Williamsová, současná jednička světového žebříčku, přiznala, že po vítězném zápase chodí do stále stejné sprchy a nosí i stejné pantofle do sprchy. Na každý zápas si zavazuje stejně tkaničky u bot. Pokud vyhraje těžký zápas, bere si na další duel stejné ponožky, aniž by je nechala vyprat.

A podivíni se najdou i mezi trenéry, jako třeba Les Miles, jenž vede Louisiana State University. Ten totiž miluje fotbalové hřiště a jeho trávu. Před každým zápasem také trochu trávy ze zmíněného hřiště sní. Údajně ho tím poníží.

 
Články odjinud


Články odjinud