VIP Sport

14. června 2015 • 15:40

Český závodník (14) havaroval v Německu. Po nárazu do zdi ho odvezl vrtulník

Autor:
Martin Gbelec vyvázl z ošklivé nehody bez větších zranění. ###BLOK-TOP-VIDEA###

Na německém okruhu Nürburgring pokračoval o víkendu šampionát SUPERBIKE*IDM. Představil se na něm i teprve čtrnáctiletý český jezdec Martin Gbelec, který měl ale v kvalifikaci vážnou nehodu, po které měli ošetřující lékaři dokonce podezření na prasklou lebku a poranění páteře. Mladíka okamžitě po první pomoci transportoval vrtulník do nemocnice v Koblenzi.Český závodník nezažíval v Německu zrovna šťastné chvíle už od svého příjezdu. V pátek, kdy byly na programu volné tréninky, nebyl puštěn pořadateli na trať, kvůli chybějícím dokumentům, které závodník potřebuje.

Ve druhém tréninku měl na motocyklu technickou závadu a tak nastoupil až do kvalifikace. První se kvůli špatnému počasí nezúčastnil a jel až ve druhé části. Ta se mu stala osudnou. Po třech zajetých kolech vážně havaroval, když ztratil kontrolu nad svým strojem a narazil do betonové zdi.

K jeho pádu se pro web bikeracing.cz vyjádřil i otec Petr. „Vůbec mě k němu nepustili. Mají podezření na prasklou lebku a zranění páteře, takže ho transportují do nemocnice v Koblenzi.“

Vyšetření naštěstí vyvrátilo původní podezření. Český závodník měl velkou dávku štěstí a vyvázl „jen“ s pohmožděninami a naraženou plící.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze