VIP Sport

24. června 2015 • 16:48

Nejděsivější fotbalový maskot na světě. Který klub chce strašit děti?

Autor:
Nový maskot skotského klubu Partick Thistle k sobě přitáhl oprávněně pozornost ###BLOK-TOP-VIDEA###

Máte s ním fandit, nebo se ho máte bát? Na scéně se objevil fotbalový maskot, který je podle fanoušků na celém světě jednoznačně nejděsivější. Tento týden se s ním pochlubil skotský klub Partick Thistle. Rázem se z postavy připomínající podle mnohých špatně nakreslenou Lisu Simpsonovou stal internetový hit.Ještě nikdy se tolik nemluvilo celosvětově o málo známém klubu z Glasgow, který po celou dobu existence drží ve stínu Celtiku a Rangers bez jediného skotského titulu. Tedy až do chvíle, kdy byl žlutý Kingsley oficiálně představený u příležitosti smlouvy s novým sponzorem Kingsford Capital.

Podivnou žlutou postavu s vyděšeným výrazem navrhnul David Shrigley, držitel prestižní Turnerovy ceny, který je sám fanouškem skotského klubu. Reakce na internetu jsou na jeho výtvor vesměs zděšené. Proč má tak šílený výraz? Má strašit děti? „Kdybych byla ještě malá, strachy bych se z něj počůrala,“ napsala jedna z fanynek na Twitteru.

Samotný tvůrce maskota brání. „Přestavuje úzkost fotbalového fanouška. Každý, kdo Partick Thistle podporuje pár posledních desetiletí, ten pocit dobře zná,“ připomněl Shrigley, jaké motivy ho inspirovaly. Pochopí to i fanoušci?

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze