VIP Sport

22. července 2015 • 20:05

Slavie prodává Škodu, kouč ho chce udržet, ale může dojít i na soud: Vězeň číslo 21!

Autor:

Jeho prodej měl alespoň částečně vyléčit churavou slávistickou pokladničku. Jenže přestup útočníka Milana Škody (29) do zahraničí se zasekl a z kanonýra udělal v Edenu vězně!Zadlužená Slavia si Škodu v účetnictví zařadila pod částkou 54 milionů korun do kolonky »Má dáti« v balíčku s hvězdičkou Zmrhalem. Chce tak útočníkem s číslem 21 na zádech umořit část pohledávek věřitelů. Je v tom ale háček!

Právní tahanice

Na sešívané je aktuálně podán insolvenční návrh, který klubu zakazuje nakládat s majetkem nad rámec běžného provozování podniku. Otázkou však je, zdali se prodej hráčů vymyká »běžnému provozu« fotbalového klubu... S jistotou lze ovšem tvrdit, že druhá strana – tedy vykutálený exmanažer Zbyněk Kusý a spol. – by přestupy u soudu napadla.

„Já jako Milanův manažer s tím nemohu nic dělat. Pouze mohu předložit Slavii nabídku na určitou částku a je na její zodpovědnosti, jestli něco poruší, nebo ne,“ vysvětluje problematickou situaci Škodův zástupce Jiří Stejskal.

Milan chce ven

Sám »Škoďák« by ale chtěl být volný jako pták a poletovat si po trávnících Anglie, Turecka či Německa, kde je o něj největší zájem. „Rád bych si zahraničí zkusil. Láká mě to. Jiné prostředí, jiná řeč,“ zasnil se nad cizinou.

No jasně! V jeho věku už jde vlastně o: „Kdy jindy, když ne teď?“ Zřejmě má poslední šanci, jak si coby krajánek vydělat na příští živobytí. Mezi sešívanými sice podepsal nový kontrakt, podle zdrojů Blesku na měsíční gáži 250 000 korun, ale co to je proti bankovkám třeba od Bosporu?

Uhrin: Zůstaň!

Kromě probíhající soudní pře však Škodu ve Slavii drží i trenér Dušan Uhrin ml. Nerad by totiž o svou střeleckou hvězdu přišel. „Přál bych si, aby v kádru zůstal,“ přidal se kouč do pořádně zamotaného případu. V něm je však největší obětí sám »basman« Škoda...

Útočník Slavie Milan Škoda se proti Slovácku neprosadil
Útočník Slavie Milan Škoda se proti Slovácku neprosadil

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze