VIP Sport

2. září 2015 • 19:30

Jordan, Beckham či Palmer. Nejlépe vydělávající sportovní důchodci

Autor:
 • Tihle pánové vydělávají miliony i když už dávno nesportují. Tihle pánové vydělávají miliony i když už dávno nesportují.FOTO:

  Stali se legendami, a přestože nějaký ten rok jsou už v kariérním důchodu, stále jim chodí na konta desítky milionů dolarů a rozhodně nejsou odkázáni na příspěvky od státu. Magazín Forbes sestavil žebříček nejlépe vydělávajících sportovních rentiérů. V první pětce se umístili dva golfisté, basketbalista, fotbalista a hráč amerického fotbalu. A za co že i nadále pobírají horentní honoráře?

 • 1. Michael Jordan, 52 let - 100 mil. dolarů ročně

  Michael JordanMichael Jordan

  Kariéru ukončil legendární basketbalista už v roce 2003. Přesto si za poslední rok přišel na 100 mil. dolarů (2,4 miliardy Kč). Největší příjem má z prodeje oblečení a bot, která se vyrábí pod jeho značkou. Tvář propůjčuje i čtyřem společnostem. Z 80 procent vlastní i basketbalový tým Charlotte Bobcats, který ale spíše prodělává.

 • 2. David Beckham, 40 let - 75 mil. dolarů ročně

  David BeckhamDavid Beckham

  Chtěl se stát globální celebritou, a to se mu povedlo. Bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace propaguje několik značek od oblečení přes hodinky, automobily až po parfémy. Jeho jméno je jako magnet na peníze. Od sponzorů tak získal za posledních 12 měsíců 75 mil. dolarů (1,8 miliardy Kč).

 • 3. Arnold Palmer, 85 let - 42 mil. dolarů ročně

  Arnold PalmerArnold Palmer

  Věkem patří mezi důchodce, ale golf hrál na seniorské úrovni až do roku 2006. Dostal přezdívku Král pro své výkony na greenech. Vládne i na poli byznysu. Značka jeho nápojů a oblečení mu za loňský rok vynesla 42 mil. dolarů (miliarda Kč).

 • 4. Jack Nicklaus, 75 let - 28 mil. dolarů ročně

  Jack NicklausJack Nicklaus

  Fanoušci a někdejší soupeři ho nazývají Zlatý medvěd a zlatem se může klidně obklopovat i v důchodu. Nicklaus si před 45 lety založil společnost na navrhování golfových hřišť. Za tu dobu jich projektovali na 390 a další čekají na zhotovení. Příjem má i z prodeje oblečení, které se vyrábí pod jeho jménem. Za poslední rok si přišel na 28 mil. dolarů (672 mil. Kč).

 • 5. Jerry Richardson, 75 let - 23 mil. dolarů ročně

  Jerry RichardsonJerry Richardson

  Před pětapadesáti lety odehrál dvě sezony jako hráč amerického fotbalu v NFL. Následně se vrhl na podnikání a otevřel síť restaurací s rychlým občerstvením, které se rozmohlo po celé Americe. Za část z utržených peněz si koupil v roce 1993 tým NFL Carolina Panthers. Provozování restaurací a sportovního klubu mu loni vydělalo 23 mil. dolarů (552 mil. Kč).

Témata:  sport, peníze, blesk, jordan, beckham
 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze