VIP Sport

4. října 2015 • 20:55

Sparta se loučila s Lipským (†92) a Krytinářem (†68): Odpočívejte v pokoji!

Autor:

Dvě tvrdé rány během čtyř dnů zasáhly českou hereckou scénu. V úterý zemřel ve věku 68 let nejmenší český herec Jiří Krytinář, v pátek naposledy vydechl Lubomír Lipský. Bylo mu 92 let. Smutné zprávy nenechaly chladnými ani fotbalisty Sparty a Slovácka, respektive fanoušků, kteří dorazili na nedělní duel první ligy na Letnou. S oběma veličinami se rozloučili ve velkém stylu.Fotbal šel na vedlejší kolej. Alespoň na chvíli. Před začátkem utkání devátého kola Synot ligy se fotbalisté Sparty a Slovácka minutou ticha rozloučili s odchody dvou hereckých veličin Jiřím Krytinářem a Lubomírem Lipským.

Stranou však nezůstali ani sparťanští fanoušci. Před úvodním hvizdem rozvinuli na tribuně transparent, kterým dojemným způsobem vyjádřili soustrast oběma veličinám české kinematografie. "Odpočívejte v pokoji, páni herci," vzdali hold Jiřímu Krytinářovi a Lubomíru Lipskému domácí příznivci.

Obě osobnosti se během svého života netajily k náklonnosti k letenskému týmu, což dokumentovala i projekce na velkoplošné obrazovce, kde se oba objevili se sparťanskými zástavami.

Radost by oběma jistě udělal i konečný výsledek, Sparta totiž Slovácko přehrála jasně 4:0 a nadále tak vede prvoligovou tabulku.

720p 480p 360p 240p
Sparta - Slovácko: Minuta ticha za Krytináře a Lipského

Fanoušci uctili památku zesnulých herců Lubomíra Lipského a Jiřího Krytináře.
Fanoušci uctili památku zesnulých herců Lubomíra Lipského a Jiřího Krytináře.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slovácko 4:0. Dvakrát se trefil Fatai

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze