VIP Sport

9. října 2015 • 13:49

Loučení s tragicky zesnulým žokejem Köhlem (†36): Váňa nepřišel na pohřeb!

Autor: ,

Přestože se v Pardubicích v neděli běží nejslavnější český dostih a přípravy vrcholí, dnes se město zahalilo do černé. V místním krematoriu se konal pohřeb tragicky zesnulého žokeje Michala Köhla (†36). Josef Váňa, pro jehož stáj dříve jezdil, se mezi smutečními hosty neobjevil.Odbylo 13 hodin. Čtyři černí koně přivážejí kočár s tělem žokeje Köhla, šedou rakev doprovázejí pozůstalí. Procházejí kordonem, který tvoří zástupci městských policistů, se nimiž Köhl pracoval. V čele jde manželka se dvěma policisty, za nimi rodiče. Jako poslední kráčí Köhlovi bývalí spolupracovníci od policie.

Asi tři sta lidí se vtěsnalo do smuteční síně, kterou střeží dva strážníci na černých koních. Z reproduktorů hraje píseň Hallelujah. Všichni se ale dovnitř nevejdou, asi padesát lidí zůstává stát venku.

„Je to hrozná věc. Michala jsem znal od té doby, co jezdil. Zemřít v sedle koně může osmdesátiletý šlechtic, ne tak mladý kluk,“ povzdychl si Jiří Charvát, pro kterého Köhl jezdil.

Mezi přítomnými ale překvapivě chybí slavný žokej Josef Váňa. Pohřbu se nezúčastnil. Přišel ale žokej Ondřej Velek, který na Velké pardubické zesnulého Köhla nehradí. Začíná další skladba, tentokrát od Waldemara Matušky – Jen se přiznej, že ti scházím.

Řečník ve smutečním projevu mluví o tom, jaký byl Michal charakter. „Dokázal spojit ježdění na koni s prací. Byl velmi oblíbený. Jak mezi žokeji, tak i mezi kolegy v práci,“ zaznělo v rozloučení.

Poslední sbohem trvá asi čtyřicet minut. Je to den plný slz a smutku.

Poslední rozloučení s žokejem Michalem Köhlem.
Poslední rozloučení s žokejem Michalem Köhlem.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, dostihy, Köhl, smrt, pohřeb
 Klasická verze
Mobilní verze