VIP Sport

6. prosince 2015 • 15:58

Smutek ve Slavii! Zemřela nejslavnější fanynka Blanka Ziková (†85)

Autor:
Zemřela nejslavnější fanynka Slavie Blanka Ziková. Na snímku z roku 2007 s podepsaným dresem Pavla Kuky. ###BLOK-TOP-VIDEA###

Nikdo jiný nebyl u tolika vrcholů i pádů Slavie. Tradiční pražský klub zasáhla během dnešního utkání v Liberci smutná zpráva o úmrtí jeho nejvěrnější fanynky Blanky Zikové. Do fotbalového nebe odešla ve věku 85 let. Ještě před koncem druhého poločasu o tom informoval oficiální twitterový účet Slavie.Její vytrvalé povzbuzování na tribuně musel slyšet každý, kdo v posledních desetiletích vyrazila na zápas Slavie. „Musím poděkovat svým rodičům. Když šel táta na fotbal, musel mě vždycky vzít s sebou,“ vzpomínala Blanka Ziková v pořadu Jana Krause Uvolněte se, prosím.

Nechyběla na tribuně třeba při posledním sestupu Slavie z první ligy v roce 1963. „Debatovali jsme, rozebírali jsme, proč se sestoupilo. Bylo nás tam asi 150. Ani nedokážu popsat, jak špatně jsem to nesla. Velmi špatně,“ řekla deníku Sport. Užila si i řadu úspěchů z posledních desetiletí včetně tří titulů a postupu do Ligy mistrů.

Kdo byl jejím nejoblíbenějším hráčem, kterého v červenobílém dresu viděla? „Pavel Kuka, ten se mi tak strašně líbil,“ neváhala s odpovědí.

 

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, fotbal, Slavia, ziková, smrt
 Klasická verze
Mobilní verze