VIP Sport

19. ledna 2016 • 05:00

Tenistka Kvitová dostává jen od sponzorů 44 milionů ročně: Na peníze kašlu!

Autor:

Tenisem vydělává tolik, že by se z toho běžnému smrtelníkovi zatočila hlava. A co nedostane na kurtu, »dosypou« sponzoři. Jenže Petra Kvitová (25) by se prý bez všech těch milionů obešla.Je šestou nejlépe placenou sportovkyní světa. Podle výroční zprávy prestižního časopisu Forbes si v období od 1. 6. 2014 do 31. 5. 2015 vydělala 188 milionů korun. Jenže dvojnásobnou wimbledonskou šampionku to nechává v klidu.

„Nejsem člověk, který potřebuje vydělávat hromadu peněz. Jsou skvělé pro ulehčení života, ale pro mě ne až tak důležité,“ prozradila Forbesu skromně Petra.

Kvitová si užívá s rodiči v luxusním hotelu v Dubaji.
Kvitová si užívá s rodiči v luxusním hotelu v Dubaji.

95 mega za titul

Přesto právě na její konto sponzorské smlouvy především s firmami Nike, Wilson a Rimo Mundo ročně pumpují příjemných téměř 44 milionů „Je fajn dělat tyhle komerční věci, o kterých se mi dřív ani nesnilo. Na druhou stranu tahle všudypřítomná mediální pozornost není úplně pro mě,“ upozorňuje Kvitová.

Další velká finanční injekce však visí ve vzduchu! Kdyby se během následujících dvou týdnů v Melbourne zadařilo a Češka dokázala vybojovat na Australian Open titul (po výhře 6:3, 6:1 nad Thajkou Kumkhum je ve druhém kole), obdrží od organizátorů šek na 95 milionů. A jako trojnásobnou grandslamovou vítězku by ji pod svá křídla určitě vábily i další světové firmy či značky. Ať chce nebo ne.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze