VIP Sport

9. března 2016 • 17:39

Tenis jako čistý sport? S dopingem se zapletl Korda i Hingis!

Autor: ,
 • Mezi dopijícími tenisty minulosti jsou i velká jména. Mezi dopijícími tenisty minulosti jsou i velká jména.FOTO:

  Na povrch v posledních měsících vyšly najevo různé dopingové skandály. Tím posledním bylo jméno tenistky Marie Šarapové (28), která měla pozitivní test na lednovém Australian Open. Kdo ještě na tenisových dvorcích užil zakázané látky? Byla to i velká jména – Petr Korda či Martina Hingis.

 • Květen 1995 - Karel Nováček a Mats Wilander

  Mats Wilander (vlevo) s Karlem Nováčkem.Mats Wilander (vlevo) s Karlem Nováčkem.

  Na Roland Garros byly ve vzorcích českého tenisty a bývalé světové jedničky ze Švédska odhaleny stopy kokainu. Tříměsíční trest vešel v platnost až v květnu 1997, kdy hráči po několika soudních jednáních stáhli odvolání proti zastavení činnosti.

 • Prosinec 1998 - Petr Korda

  Petr Korda v dobách své aktivní tenisové kariéry.Petr Korda v dobách své aktivní tenisové kariéry.

  Český hráč byl za pozitivní test na nandrolon při Wimbledonu potrestán odebráním bodů a prémií. Proti tomuto rozhodnutí vlastní nezávislé komise se Mezinárodní tenisová federace (ITF) později odvolala k arbitráži, která případ v srpnu 1999 přehodnotila a protest federace uznala. Kordu, jenž mezitím ukončil kariéru, nakonec potrestala symbolickým zákazem startu na jeden rok.

 • Prosinec 2001 - Guillermo Coria

  Guillermo Coria dostal za nandrolon trest na sedm měsíců.Guillermo Coria dostal za nandrolon trest na sedm měsíců.

  Argentinský tenista měl na turnaji v Barceloně pozitivní test na nandrolon, za což mu vedení ATP udělilo sedmiměsíční trest. Pak se ale vrátil a v roce 2004 se vyšvihnul v žebříčku na nejvyšší místo, kde kdy byl. Dostal se až na 3. místo.

 • Březen 2003 - Bohdan Ulihrach

  Bohdan Ulihrach dostal dva roky za doping, později mu byl trest zrušen.Bohdan Ulihrach dostal dva roky za doping, později mu byl trest zrušen.

  Český tenista dostal nejprve dvouletý trest za pozitivní test na nandrolon, ten mu byl ale později zrušen, neboť zakázanou látku obsahovaly podpůrné preparáty podávané hráčům oficiálními fyzioterapeuty ATP.

 • Prosinec 2005 - Mariano Puerta, Sesil Karatančeva, Mariano Hood

  Tenisoví hříšníci Mariano Hood, Sesil Karatančeva a Mariano Puerta.Tenisoví hříšníci Mariano Hood, Sesil Karatančeva a Mariano Puerta.

  Na Roland Garros měli pozitivní dopingový test tři hráči. Překvapivý finalista Puerta měl v těle stimulant etilefrin a za opakovaný prohřešek obdržel zákaz startu na osm let. Ten mu byl pak snížen na dva roky kvůli tomu, že užil látku neúmyslně. V Paříži dopovali i Bulharka Karatančeva (dvouletý stop) a Argentinec Hood (roční zákaz).

 • Únor 2006 - Karol Beck

   

  Slovenský tenista Karol Beck nemohl kvůlu užití steroidu clenbuterolu dva roky hrát.Slovenský tenista Karol Beck nemohl kvůlu užití steroidu clenbuterolu dva roky hrát.

  Slovenský daviscupový reprezentant byl potrestán dvouletým zákazem činnosti za užití zakázaného steroidu clenbuterolu. Rok předtím, než mu na zakázanou látku přišly, figuroval na 36. místě světového žebříčku.

 • Červen 2006 - Mark Nielsen

  Novozélandský tenista Mark Nielsen dostal za pozitivní nález na zakázanou látku finasterid trest 2 roky.Novozélandský tenista Mark Nielsen dostal za pozitivní nález na zakázanou látku finasterid trest 2 roky.

  Novozélandský tenista dostal za pozitivní nález na zakázanou látku finasterid z lednové kvalifikace na Australian Open dvouletý distanc. Ve své kariéře se nikdy nepřehoupnul před 17. místo na světě. Jak v singlech, tak také deblech.

 • Leden 2008 - Martina Hingis

  Tenisová legenda Martina Hingisová se po dopingovém skandálu vrátila na kurty.Tenisová legenda Martina Hingisová se po dopingovém skandálu vrátila na kurty.

  Bývalá světová jednička byla pozitivní na kokain ve Wimbledonu a vyfasovala dvouletý zákaz startu a zpětně přišla o body a prémií. Švýcarka mezitím ukončila kariéru, poté se ale na kurty znovu vrátila.

 • Květen 2009 - Richard Gasquet

  Richard Gasquet dostal za doping trest na 2,5 měsíce.Richard Gasquet dostal za doping trest na 2,5 měsíce.

  Francouz byl za pozitivní test na kokain suspendován na 12 měsíců. Později mu byl trest zkrácen na 2,5 měsíce kvůli tomu, že látku neužil vědomě. Dodnes stačil tenisem vydělat přes 13,5 milionu dolarů (asi přes 330 milionů korun).

 • Říjen 2009 - Ivo Minář

  Ivo Mináře potrestali za doping, který mu našli při čtvrtfinále Davisova poháru proti Argentině (2009).Ivo Mináře potrestali za doping, který mu našli při čtvrtfinále Davisova poháru proti Argentině (2009).

  Český hráč dostal od ITF jako trest za doping při červencovém čtvrtfinále Davisova poháru proti Argentině zákaz činnosti na osm měsíců. V tomto roce figuroval v žebříčku nejvýše – dostal se na 62. pozici na světě.

 • Července 2011 - Robert Kendrick

  Americký tenista Robert Kendrick si odnesl roční zákaz činnosti za pozitivní test na French Open (2011).Americký tenista Robert Kendrick si odnesl roční zákaz činnosti za pozitivní test na French Open (2011).

  Americký tenista si odnesl roční zákaz činnosti za pozitivní test na French Open. Měl v těle stimulant metylhexanamin. Podle Kendricka se látka do jeho organismu dostala z léků, trest mu byl snížen na osm měsíců.

 • Únor 2013 - Barbora Záhlavová-Strýcová

  Barboru Strýcovou také poznamenala dopingová kauza.Barboru Strýcovou také poznamenala dopingová kauza.

  Češka dostala půlroční trest za dopingový nález během říjnového turnaje v Lucemburku. V těle měla stimulant sibutramin. Záměrné užití látky popřela, podle její verze byl obsažen v potravinovém doplňku.

 • Září 2013 - Marin Čilič

  Chorvatský tenista Marin Čilič.Chorvatský tenista Marin Čilič.

  Chorvat dostal devítiměsíční trest za doping, po turnaji v Mnichově měl pozitivní test na niketamid. Látku vzal nevědomky v tabletách s glukózou, CAS mu snížil stop na čtyři měsíce.

 • Březen 2015 - Wayne Odesnik

  Wayne Odesnik užil doping dvaktrát.Wayne Odesnik užil doping dvaktrát.

  Američan obdržel za druhé porušení dopingových pravidel zákazu činnosti na 15 let. Odesnik odevzdal několik mimosoutěžních vzorků, v nichž se našly stopy různých zakázaných látek včetně steroidů. Hráč ukončil kariéru.

 • Květen 2015 - Kateryna Kozlova

  Ukrajinka Kateryna Kozlova dostala půlroční zákaz startu za doping.Ukrajinka Kateryna Kozlova dostala půlroční zákaz startu za doping.

  Ukrajinka dostala půlroční zákaz startu za doping. V Dubaji měla pozitivní test na stimulant dimetylbutylamin.

 • Březen 2016 - Maria Šarapova

  Kariéra Marii Šarapovové je ve vážném ohroženíKariéra Marii Šarapovové je ve vážném ohrožení

  Ruska oznámila, že měla na lednovém Australian Open pozitivní test na doping. Léta užívala látku meldonium, která je však od letoška zakázaná.

Témata:  sport, tenis, doping, hříšník
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze