VIP Sport

10. března 2016 • 12:26

Orální sex i pusa s kokainem. 10 nejhorších výmluv o dopingu

Autor:
 • Některým výmluvám dopingových hříšníků prostě neuvěříte! Některým výmluvám dopingových hříšníků prostě neuvěříte!FOTO:

  Prý nerozklikla mail, kde byl seznam zakázaných látek. Vysvětlení Marie Šarapové (28) poté, co byla pozitivně testována na meldonium, vyznívá úsměvně. Mnozí sportovci však vykoumali mnohem pekelnější výmluvy! Ať už jde o orální sex či pusu s kokainem.

 • Richard Gasquet (29) – tenis, Francie

  Richard GasquetRichard Gasquet

  „Políbil jsem v klubu dívku, která měla na rtech něco jako kokain,“ bránil se Francouz poté, co byl v roce 2008 pozitivně testován právě na kokain. A zabralo to! Místo ročního zákazu činnosti stál jen 2,5 měsíce.

 • Daniel Plaza (49) – chůze, Španělsko

  Daniel PlazaDaniel Plaza

  „Měl jsem dlouhý orální sex se svojí těhotnou manželkou,“ překvapil komisi před dvaceti lety olympijský vítěz, když vysvětloval přítomnost nandrolonu v těle. Ženy v těhotenství totiž tuto látku produkují automaticky. I tak dostal dva roky.

 • Melky Cabrera (31) – baseball, Dominikánská republika

  Melky CabreraMelky Cabrera

   „Koupil jsem si doplněk stravy na internetu,“ lhala hvězda MBL. Jenže komplot byl odhalen! Aby vysvětlil v těle nalezený testosteron, sám vytvořil falešnou webovou stránku s fiktivními doplňky stravy. Trestem byla stopka na 50 zápasů.

 • LaShawn Merritt (29) – atletika, USA

  LaShawn MerrittLaShawn Merritt

  „Za dopingový nález může prostředek, který jsem soukromě používal,“ kál se celkem třikrát trestaný sprinter, když v roce 2012 vše svedl na viagru a další povzbuzovací prostředky. Jeho »vylepšováky« ho připravili o 21 měsíců závodění.

 • Petr Korda (48) – tenis, Česko

   

  „Bylo to z hovězího masa,“ hodil Korda v roce 1998 (kdy vyhrál i Australian Open) vše na steaky. Odborníci reagovali, že k dosažení hodnoty nandrolonu nalezeného v jeho těle by musel jíst čtyřicet porcí denně dvacet let. Dostal rok, mezitím ale skončil.

  Petr KordaPetr Korda

 • Fatima Yvelain (46) – atletika, Francie

  Fatima YvelainFatima Yvelain

  „Během půlmaratonu mi na dres chrstli vodu, která byla kontaminovaná,“ křižovala se vytrvalkyně. A jak se EPO před čtyřmi lety dostalo do jejího těla? Z dresu ho prý absorbovala její kůže. Závodit pak nesměla dva roky.

 • Frank Vandenbroucke (41) – cyklistika, Nizozemí

  Frank VandenbrouckeFrank Vandenbroucke

  „Všechno tohle bylo pro mého psa, jsou to léky na jeho astma,“ dušoval se známý hříšník, když u něj při razii policie našla EPO i mnohé další podpůrné prostředky. V roce 2009 byl Frank nalezen s jinými »dobrotami« mrtvý na hotelu.

 • Tyler Hamilton (45) – cyklistika, USA

  Tyler HamiltonTyler Hamilton

  „Cizí buňky v mé krvi pocházejí z mého bratra, dvojčete, který zemřel ještě před mým narozením,“ vysvětlil krevní doping v roce 2004 Američan. Komise mu na šokující žvást neskočila a stopla mu kariéru na dva roky.

 • Dennis Mitchell (50) – atletika, USA

  Dennis MitchellDennis Mitchell

  „Moje žena měla narozeniny, zasloužila si užít si,“ svedl sprinter nalezený testosteron v roce 1998 na čtyři sexuální »čísla« a pět piv, která vypil v noci před dopingovou kontrolou. »Odměnou« mu byl dvouletý distanc.

 • Sesil Karatančeva (26) – tenis, Bulharsko

  Sesil KaratančevaSesil Karatančeva

  „Nandrolon? Mohly za to moje hormony, testovali mě v době, když jsem byla těhotná,“ kroutila se deset let zpátky druhořadá bulharská tenistka. Jediný problém? Test moči prokázal, že těhotná vůbec nebyla. Dva roky si tak od tenisu odpočinula.

Témata:  sport, doping, výmluvy
 Klasická verze
Mobilní verze