VIP Sport

12. března 2016 • 10:00

Špindlerův Mlýn hostí už podruhé volejbal: Krásky se svlékly i na sněhu!

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Volejbal na sněhu! Zní to bláznivě, ale je to skutečnost. Něco takového letos podruhé uvidí i Češi. Hrát se bude celý víkend znovu ve Špindlerově Mlýně. Během soboty se hraje kvalifikace, v neděli se diváci uvidí finále.Volejbalisté ze zhruba 20 zemí budou od poloviny března do začátku dubna 2016 v rámci CEV Snow Volleyball European Tour hrát o státní finanční prémii a prestižní celkovou výhru. Tour bude hostovat ve třech zemích: V Rakousku (Wagrain-Kleinarl), Itálii (Kronplatz) a právě v České republice.

Nové volejbalové odvětví vzniklo v roce 2008 v horách u rakouského Wagrainu. Několik nadšenců zarazilo v nadmořské výšce 1850 metrů do sněhu sloupky, napnuli síť a vyznačili hrací plochu. Už první zápasy u stanice lanovky přilákaly stovky překvapených diváků, zanedlouho se hrálo mistrovství Rakouska a před čtyřmi lety vznikla Snow Volleyball Tour.

Volejbal na sněhu! Zní to bláznivě, ale je to skutečnost. Něco takového letos podruhé uvidí i Češi.Volejbal na sněhu! Zní to bláznivě, ale je to skutečnost. Něco takového letos podruhé uvidí i Češi.

Tu dosud vedle Rakouska pořádaly Německo, Švýcarsko a Itálie, letos série zavítá právě do Špindlerova Mlýna. Bude se hrát ve skiareálu Svatý Petr.

Ze sobotní kvalifikace postoupí osm mužských dvojic a čtyři ženské páry do nedělních závěrečných bojů. Nejlepší týmy si rozdělí prémii 800 eur (22 tisíc Kč).

Atraktivní novinka už přilákala na sníh v minulosti také špičkové beachvolejbalisty. Na Tour se objevili například bronzový medailista z olympiády v Londýně Martinš Plavinš z Lotyšska nebo švýcarský vicemistr světa Martin Laciga, z předních českých hráčů si ji vyzkoušeli třeba David Kufa nebo Michaela Vorlová.

Kolem "mrazivého" volejbalu je vymyšlena i zábava.Kolem "mrazivého" volejbalu je vymyšlena i zábava.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze