VIP Sport

16. března 2016 • 17:00

Naděje kapitána Tomáše Rosického na Euro žije: Už slezl z kola!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Kalvárie se šťastným koncem? Oběť nekonečné smůly Tomáš Rosický (35) by mohl stihnout Euro ve Francii. Naznačil to šéftrenér nároďáku Pavel Vrba (52).Vrba včera odhalil nominaci na přáteláky se Skoty (24. března od 20:45 na Letné) a ve Švédsku (29. března od 20:30 ve Stockholmu). A stihnul při tom nakazit fotbalový národ optimismem.

Zavrhnul důchod

Ten příběh je děsivý. »Rosa« se po sedmi měsících kurýrování operovaného kolene vrátil do hry 31. ledna, odkopal za Arsenal pouhých 19 minut a přivodil si zranění stehenního svalu. V Anglii proběhly zvěsti, že zdrcený Tomáš se svěřil přátelům s úvahami nad koncem kariéry, ale oficiálně slíbil fandům i sobě: „Pokaždé jsem se vrátil a vrátím se i tentokrát, nevzdám se. Znovu se mi to povede, budu mít sílu to dokázat, najdu ji a brzy budu zpět. Budu bojovat.“ A bojuje náramně!

Tomáš Rosiocký už může na trávník. Slezl z kola a od doktorů dostal zelenou.
Tomáš Rosiocký už může na trávník. Slezl z kola a od doktorů dostal zelenou.

Větší a větší

„Voláme si v momentě, když nastává změna v jeho tréninkovém procesu. Tomáš už slezl z kola, už běhá, už dokonce i s míčem, takže naděje na to, že bude zdravý, je větší a větší. Sám je překvapený, že to jde tak dobře a rychle,“ pravil včera Pavel Vrba. „Bavili jsme se i o tom, že bych potřeboval, aby v dubnu měl zápasovou zátěž. Musí ji mít. I on si musí vyzkoušet, jestli jeho stav je takový, aby se mohlo uvažovat o nominaci na Euro,“ vysvětlil Vrba.

Ale uvažuje se! Vždyť pro Rosického je v jeho věku francouzské rendez-vous poslední šance na velký turnaj.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze