VIP Sport

23. března 2016 • 13:32

Kvitovou šokovaly teroristické útoky: Pojďme se přestat bát!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Ještě dospávala po náročném týdnu v zámoří. Když se vzbudila, šokovaly ji hrůzné zprávy o teroristických útocích v Bruselu. Tenistku Petru Kvitovou (26) nešťastné informace zasáhly a všechny v Evropě vyzývá: „Nesmíme se bát!“V Indian Wells prožila po dlouhých měsících bez pořádného úspěchu nejlepší turnaj. Na pátém »neoficiálním grandslamu« ji ve čtvrtfinále po dvou setech vyřadila Agnieszka Radwaňská, ale Kvitová si mohla užívat alespoň fakt, že se jí letos konečně poprvé povedlo vyhrát tři zápasy po sobě.

Po náročném programu si musela dát tělo do pořádku, odpočívala, ale včerejší ranní zprávy o vybuchlých bombách na bruselském letišti a tamním metru ji pořádně vykolejily. „S takovými zprávami se nechcete budit. Pro mě, jako Evropanku, je to těžké. Jenže co se s tím dá dělat?“ ptala se Kvitová v Americe na tiskové konferenci.

Problém, se kterým se Evropa snaží zatím marně bojovat, odsoudila. „Když se tehdy těžko otevřely hranice, ještě hůře se dnes budou zavírat,“ zamyslela se světová sedmička. „Myslím si, že lidé by se k sobě měli chovat daleko lépe. Možná se to jednoho dne povede,“ přeje si česká jednička. Snad se toho někdy dočkáme…

Petra Kvitová skončila ve čtvrtfinále turnaje v Indian Wells
Petra Kvitová skončila ve čtvrtfinále turnaje v Indian Wells

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze