VIP Sport

28. března 2016 • 19:00

Salákova rebélie. Na čínskou vlajku v Praze vytasil prostředníček

Autor:

Play off v KHL pro jeho Novosibirsk skončilo už ve čtvrtfinále a z MS se omluvil z osobních důvodů. Když se však brankář Alexander Salák vrátil ze Sibiře domů, nestačil se divit. Na ulicích ho vítaly české a čínské vlajky, které byly vyvěšeny kvůli příletu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Devětadvacetiletý Salák měl okamžitě jasno. Takhle ne. Na svém Instagramu zveřejnil fotografii, kde na rudou vlajku ukazuje prostředníček.Kvůli návštěvě čínského prezidenta se Praha zahalila do rudých barev. Policejní manévry byly po jeho pondělním příletu na každém rohu. Na sloupech visí na uvítanou vedle sebe české a čínské vlajky, někteří lidé s nimi mávali i po ulicích.

Místy se však objevovaly také zřejmé protesty. Někteří dokonce veřejně podpořili Tibet, když vyvěsili plakáty s Dalajlámou a bývalým českým prezidentem Václavem Havlem.

Nesouhlasný názor dal najevo i český brankář Alexander Salák, který se po několika měsících strávených na Sibiři, kde hájil barvy Novosibirsku, vrátil domů. Když viděl na sloupech vyvěšené standarty, dostal chuť se veřejně vyjádřit.

Ne asi..!

Fotka zveřejněná uživatelem sasasalak (@sasasalak),Bře 28, 2016 v 8:03 PDT

Na Instagram vložil fotografii, kde při řízení automobilu ukazuje na čínskou vlajku prostředníček a napsal popisek „ne asi“.

Český brankář má nyní po skončení klubové sezony v Kontinentální lize volno. Do přípravy české hokejové reprezentace se nepřipojil, jelikož se omluvil z rodinných důvodů a na květnovém mistrovství světa v Rusku se nepředstaví.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze