VIP Sport

11. května 2016 • 13:29

Na šampionátu se učí jejich jména, ale…: (Ne)známí Češi berou miliony!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Furch, Jeřábek, Řepík... Národ se teprve učí jména nových hrdinů. Jenže pozor! Tihle »neználci« nejsou žádní nazdárci. Hokejem už vydělávají miliony. Nebo brzy budou...Díky fantastickým výkonům v Moskvě teď brankáře Furcha, obránce Jeřábka s Kundrátkem nebo útočníky Birnera s Jarůškem znají už nejen kovaní fanoušci, ale i ti, které hokejová horečka zasáhne jen při šampionátu...

Jasně, nejsou to hvězdy z NHL, jenže v Evropě už si vydobyli renomé a jsou podle toho také placení. Zhruba polovina družiny trenéra Vůjtka vydělává v ruské KHL.

„Tam si mohou za sezonu přijít na 20 až 25 milionů rublů, v přepočtu tedy zhruba 7 až 9 milionů korun,“ řekl Blesku člověk z hokejového prostředí, který finanční poměry dobře zná.

Vladimír Vůjtek mohl mít před zápasem s Nory dobrou náladu
Vladimír Vůjtek mohl mít před zápasem s Nory dobrou náladu

Další borci mají za sebou povedený rok v české extralize. „Top hráči si v tuzemské soutěži při úspěšné sezoně mohou vydělat něco mezi čtyřmi a pěti miliony korun,“ popisuje zdroj Blesku.

V nároďáku jsou, jak známo, tři extraligoví šampioni z Liberce – mladý obránce Šimek a útočníci Birner s Řepíkem... Ti si teď říkají o lukrativní kontrakty, díky nimž by si mohli dvojnásobně polepšit.

Podobně jako třeba plzeňský Jeřábek, jehož Blesk vyhlásil nejlepším obráncem extraligy, a který se už před turnajem upsal Viťazu Podolsk.  „Důležité ale je, zda hráči končí smlouva, nebo se za něho musí zaplatit odstupné, o které se pak kontrakt snižuje,“ upozorňuje zdroj s tím, že odstupné může být 50, ale někdy až 300 tisíc dolarů...

Výběr několika hokejistů: Koilik berou?

Furch (Omsk/KHL)
Asi 7 mil. korun

Řepík (Liberec/ČR)
Asi 5 mil. korun

Jordán (Carolina/NHL)
15 mil. korun

Jeřábek (nově Podolsk/KHL)
Asi 9 mil. korun

Zohorna (Chabarovsk/KHL)
Asi 6 mil. korun

Pozn.: Jde o přibližný roční hrubý výdělek. V NHL hráč přijde o více než 50 procent výplaty na daních, v Rusku je to jen 15 procent.

KHL vs. NHL: Kdo dá víc?

Někomu výkony na mistrovství světa přihrají kontrakt v KHL, Švýcarsku či Švédsku, někomu se ozvou ze slavné NHL. A někoho chtějí tam i tam! Odchod do zámoří v tu chvíli ovšem není automatická volba! Z finančního hlediska si totiž může hráč v KHL vydělat víc než za oceánem, kde nováček může dostat kontrakt maximálně ve výši 925 tisíc dolarů. Jenže 40 (např. Florida) až 50 procent (např. Toronto) spolknou daně, dalších 18 procent srážková daň (tzv. escrow), něco si vezme agent... Čistý výdělek pak jako třeba v případě jedné ze tří posil z NHL Michala Jordána dělá něco kolem 300 tisíc dolarů, tedy asi 7 milionů korun, což může být méně než výplata v Rusku. A teď babo raď...

Vše o MS v hokeji najdete ZDE!

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze