VIP Sport

13. května 2016 • 12:59

Když si rozhodčí přihnou… Nejznámější případy opilých arbitrů

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Česko, země alkoholu zaslíbená. A jak je vidět, tuzemští rozhodčí se této »povídačky« s oblibou drží. Včerejší úlet v utkání Příbrami se Slavií (1:3), při němž čtvrtý sudí Marek Pilný vrávoral mezi střídačkami, byl vrcholem opileckého představení. A rozhodně to nebyl první prohřešek u nás…Květen 2016

V hlavní roli Marek Pilný. Motající se čtvrtý rozhodčí předváděl v Příbrami velkou show! Evidentně totálně »pod parou« tancoval u střídaček, suploval pomezního sudího a nakonec hledal svoje tělo na zemi. Uklidňovat ho musel domácí pořadatel, do druhého poločasu pro jistotu ani nenastoupil.

Skandální VIDEO! Opilý rozhodčí v Příbrami. Motal se, tancoval a spadl

Říjen 2015

Rychle a nekompromisně. Tak se vypořádala Komise rozhodčích a delegátů na jihu Čech s případem arbitrů, kteří řídili víkendový duel mezi Nemanicemi a Planou (3:1). Poražení tvrdili, že sudí byli opilí. Podali proti jejich výkonu protest, ten komise vyhodnotila jako oprávněný a sudí potrestala. Tomáš Trkovský byl okamžitě vyřazen z listiny rozhodčích KFS, jeho asistent Petr Třeštík na podzim dopískal a pro jaro sestoupí o soutěž níž.

Březen 2012

Na český fotbal se přiřítila velká ostuda. Ligový rozhodčí Petr Blažej se při úvodním utkání poháru mezi Olomoucí a Ostravou (2:1) tak motal, až se mu smáli i diváci. Někteří ho dokonce natočili na video, které na internetu viděly tisíce lidí. Asistent budil dojem, že je opilý, což také potvrdila disciplinární komise. Sudí si do konce ročníku v profesionálních soutěžích nezapískal.

Sudí Petr Blažej také při fotbalovém zápase vrávoral.Sudí Petr Blažej také při fotbalovém zápase vrávoral.

Říjen 2011

Hrálo se utkání 9. kola okresního přeboru Týnec nad Labem vs. Jestřabí Lhota (1:1). Jen co na zápas dorazil rozhodčí Tomáš Fidra, vypadalo to, jako by přijel rovnou z hospody. Fotbalový duel vzal do své podnapilé režie, jenže to neměl dělat. Nesmyslně udělil tři červené karty a na hřišti dokonce několikrát upadl. Pořadatelé to nenechali jen tak, na sudího přivolali policii, jejíž zástupci Fidrovi naměřili 1,95 procent alkoholu v krvi!

Rozhodčí Tomáš Fidra měl při zápase okresního přeboru (2011) v krvi 1,95 procent alkoholu.Rozhodčí Tomáš Fidra měl při zápase okresního přeboru (2011) v krvi 1,95 procent alkoholu.

Červenec 2008

I když se tento případ netýká České republiky, rozhodně stojí za zmínku. Jde totiž asi o nejznámějšího opilého rozhodčího na světě, jeho příběh obletěl celou planetu! Sergej Šmolik, otřískaný mezinárodními zkušenostmi, se v zápase běloruské ligy mezi Vitebskem a Naftanem sotva držel na nohou, ke konci utkání už se mu podlamovala kolena. Po zápase mu bylo naměřeno 2,6 promile alkoholu v krvi. Doplatil na to doživotním zákazem činnosti.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze