VIP Sport

3. června 2016 • 14:22

Pohřeb reprezentanta a bohemáka Jakubce (†60): Sbohem, první z šampionů!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Zpráva o nečekaném úmrtí Františka Jakubce (†60), který si minulý pátek vzal život skokem ze sedmého patra, všechny hluboce zasáhla. Dnes se s ním přišla do Strašnického krematoria rozloučit rodina, kamarádi i řada fotbalových legend.„Je nám líto, že jsi nás opustil jako první z mistrovského týmu. Budeme na tebe vzpomínat s úctou a tvoje kousky plné fotbalové radosti nám nikdo z paměti nevymaže,“ pravil ve smuteční řeči Jaroslav Němec, který si byl s Františkem hodně blízký. A to v době, kdy Klokani získali historický jediný titul (sezona 1982/83), i později, když jejich kariéry skončily.

Pohřeb fotbalového reprezentanta Františka Jakubce.
1080p 720p 480p 360p 240p

Uctít památku skvělého pravého beka, který odehrál 25 zápasů v národním dresu, přišli i ostatní členové legendárního mančaftu, ale i další osobnosti. Namátkou Karol Dobiáš, Horst Siegl, Petr Rada a samozřejmě i ikona z Ďolíčku Antonín Panenka. „Vždy to byl velmi příjemný společník, veselý a družný. A také výborný fotbalista. Je to smutný konec,“ zavzpomínal Panenka.

Františka Jakubce doprovodila na onen svět čestná stráž z hráčů AFK Podolí, kde poslední léta trénoval, a hlas Bona z kapely U2, který pěl hit Where The Streets Have No Name.

Smuteční síň zaplnily věnce a květiny.
Smuteční síň zaplnily věnce a květiny.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze