VIP Sport

6. června 2016 • 05:00

Poslední chvíle Muhammada Aliho (†74): Srdce mu bilo ještě půl hodiny po smrti

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Trojnásobný světový šampion 32 let bojoval s Parkinsonovou chorobou a v pátek se jeho stav výrazně zhoršil, měl problémy s dýcháním a nakonec zemřel na septický šok. Srdce olympijského vítěze z Říma 1960 ale podle jedné z jeho dcer bilo ještě půl hodiny poté, co ostatní orgány selhaly.„Něco takového nikdy nikdo neviděl,“ napsala Hana Ali na Instagramu. „Byl to pravý odkaz síly jeho ducha a vůle,“ dodala s tím, že rodina (byl čtyřikrát ženatý a měl 9 dětí - VÍCE ZDE>>>) byla po celou dobu s ním, drželi ho za ruku, objímali a líbali a zpívali islámské modlitby.

Muhammad Ali se vrátí do rodného Louisville jako světoobčan. Pohřeb, který si osobně naplánoval už před mnoha lety, se uskuteční v pátek. Aliho tělo nejprve rodina a fanoušci doprovodí ulicí, která nese jeho jméno, smuteční průvod poté projde čtvrtí, v níž vyrůstal.

Nevynechá ani hlavní třídu Broadway, kde ho nadšené davy vítaly v roce 1960 ještě jako Cassiuse Claye po zisku olympijského zlata. Na následné zádušní mši ve sportovní hale pro více než dvacet tisíc lidí pronese smuteční projev mimo jiné bývalý americký prezident Bill Clinton. Soukromý obřad pro nejbližší rodinu se uskuteční o den dříve.

MUHAMMAD ALI -- VŠE O BOXERSKÉ LEGENDĚ NAJDETE ZDE >>

Poslední fotografie Muhammada Aliho. 9. dubna ho zachytili s countryovou zpěvačkou Carrie Underwoodovou
Poslední fotografie Muhammada Aliho. 9. dubna ho zachytili s countryovou zpěvačkou Carrie Underwoodovou

 

Témata:  sport, box, Muhammad Ali, úmrtí
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Finále (neděle 15. července, 17:00)
Francie - Chorvatsko (ONLINE zde »)

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Výsledky semifinále MS:
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Výsledky čtvrtfinále MS:
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze