VIP Sport

24. června 2016 • 16:22

Pohřeb reprezentačního kapitána Macely (†65): Peltův proslov přítomné rozplakal

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Platil za borce, který se nikdy nevzdával. Zesnulý fotbalový reprezentant a kapitán olympijských vítězů z roku 1980 Luděk Macela (†65) bojoval i s těžkou nemocí, ale nepřemohl ji. Dnes se s ním blízcí rozloučili na fotbalovém hřišti v Černolicích. Slovo si vzal šéf českého fotbalu Miroslav Pelta a jeho slova přítomné dojala.Dlouho se snažil dostat z područí zákeřné rakoviny, kterou mu lékaři diagnostikovali v září 2013. I když statečně odolával, nevyhrál. Luděk Macela zemřel 16. června.

Zanechal za sebou velkou fotbalovou stopu. Jako kapitán vedl olympijské vítěze z roku 1980, válel v dresu pražské Dukly, se kterou třikrát ovládl ligovou soutěž. Po skončení kariéry působil jako funkcionář a před Dagmar Damkovou vedl komisi rozhodčích.

Poslední rozloučení s exreprezentantem Luďkem Macelou proběhlo v Černolicích nedaleko Prahy.
Poslední rozloučení s exreprezentantem Luďkem Macelou proběhlo v Černolicích nedaleko Prahy.

V Černolicích jeho nečekaný odchod přišla oplakat snad celá vesnice. Při posledním sbohem zazněly tóny dechovky, zahrála také skladba od Heleny Vondráčkové. Smuteční hosté se prali s obrovským vedrem, ale ani to jim nezabránilo, aby pro fotbalového srdcaře uronily slzy.

„Znal jsem Luďka pětadvacet let, fotbalu zasvětil celý život. Znal jsem ho jako velkého bojovníka. S nemocí statečně bojoval,“ zmínil při proslovu šéf Fotbalové asociace.

Po obřadu se zástup lidí odebral za rakví, kterou přenesli na nedaleký hřbitov, kde bude mít Luděk Macela svůj fotbalový odpočinek.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze