VIP Sport

19. července 2016 • 17:20

Známou freeride lyžařku (†30) zadusila lavina v Chile. Jen tři měsíce po svatbě

Autor:

Ve Švédsku truchlí kvůli úmrtí přední freeride lyžařky Matildy Rapaportové. Její život skončil příliš brzy. Jen několik měsíců po svatbě se švédským sjezdařem Mattiasem Harginem ve věku 30 let. Osudná se jí stala lavina v chilských horách při natáčení filmu. „Byla vzorem pro ostatní lyžařky a posunula hranice ve vysokohorském lyžování,“ uvedl fotograf Mattias Fredriksson.Tragická událost se odehrála ve čtvrtek v lyžařské oblasti Farellones nedaleko od metropole Santiago de Chile. Rapaportová nezemřela bezprostředně po zásahu lavinou. Upadla do komátu a záchranářům se jí nepodařilo najít včas. „Opustila nás na základě komplikací spojených s nedostatkem kyslíku,“ napsal Fredriksson po čtyřdenním marném boji o život Rapaportové. V posledních momentech jí byli v nemocnici nablízku matka i manžel, který platí za nejlepší švédské lyžaře a má dvě medaile z MS.

„Je to obrovský šok pro komunitu freeride lyžařů,“ uvedla Alicia Cenciová z vedení Freeride World Tour, sérii závodů, v níž sbírala Rapaportová v posledních letech úspěchy. V posledních letech žila ve Švýcarsku, kde se stala vedoucí osobností v oblasti zaslíbené lyžařům, kteří se rádi vydávali do neupravených terénů na vrcholcích hor.

„Je těžké nyní najít správná slova. Je snazší myslet na to, jak nespravedlivé je, že nás výjimeční lidé opouštějí tak brzy, je snazší plakat a křičet,“ snažil se vystihnout svůj smutek kamarád Rapaportové Jonas Jonsson.

Svět freeride lyžování smutní po nečekané smrti Matildy Rapaportové
Svět freeride lyžování smutní po nečekané smrti Matildy Rapaportové

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud