VIP Sport

24. července 2016 • 15:20

Jaké je být v čelistech pokerového žraloka Růžičky? V turnaji nám nedal šanci!

Autor:

Jedinečný zážitek zasednout za pokerový stůl a vyzkoušet čelisti »žraloka« Vojtěcha Růžičky (30), kterému finále hlavního turnaje WSOP v Las Vegas zajistilo 24 milionů korun (na vítěze čeká pohádkových 193 mega), dostala hrstka českých novinářů. Blesk u senzační hry nechyběl!Pokeru se říká adrenalinová hra a je to pravda. Dříve se mi třásla kolena i při turnajových exhibicích, ale při té s Růžičkou po několika zkušenostech z živých pokerů v casinu se nervozita do mého organismu nedostavila. To se nedá říct o mých kolezích, kterým se v rozvadovském casinu King´s třásly ruce.

Hned první sázky naznačily, že Vojta vzal tenhle »srandamač« vážně. Jen co dosednul na židli, zvážněl a nasadil svůj poker face. On se nijak netváří! Rozhlédl se po celém stole, aby jako správný profesionál odhadnul soupeře. Přestal i mluvit.

„Vojto, ty nikdy nic neříkáš, když hraješ?“ ptal jsem se z křesla po jeho pravé ruce. „Nejsem žádný bavič, ale určitě nemlčím,“ smál se muž, který v listopadu zkusí napodobit úspěch Martina Staszka z roku 2011.

Ani v rekreačním turnaji, kde šlo jen o láhev luxusního šampaňského (co je to proti možné výhře 193 milionů), nedal Růžička nikomu nic zadarmo.

Pokerový milionář Vojtěch Růžička doufá, že nikde nenarazí na žádnou zlatokopku.
Pokerový milionář Vojtěch Růžička doufá, že nikde nenarazí na žádnou zlatokopku.

Opravoval chyby samotného dealera (člověk, co rozdává karty), začátečníkům vysvětloval pravidla, do toho otáčel skvělé kombinace. Jen v první půlhodince dvakrát ukázal esa (nejsilnější startovní kombinace)!

Forma z Ameriky se Vojty držela. „Moje babička mě občas sleduje. Pokeru vůbec nerozumí, ale pozoruje, jak se tvářím. Když vidí, že se usmívám, je v klidu. Pokud se mračím, ví, že mi to nejde,“ vyprávěl rodinné historky. Teď by byla babi ráda, u našeho stolu se jen usmíval.

Popíjel vodu, sladké či energetické drinky při pokeru nepije. „Kombinace napětí a těchto drinků by mi mohla přivodit infarkt,“ řekl vážně. To už jsem byl z turnaje venku. Zahrál jsem dvě hry, kde jsem ztratil asi polovinu žetonů a handa s AQ v srdcích, v níž jsem hrál o všechno, nebyla nejsilnější. Na konfrontaci s Růžičkou, na kterou jsem se tak těšil, ani nedošlo.

Růžička se ve zbývající trojici držel na druhém místě, ale stačilo pár her a oběma amatérům ukázal, jak se soupeřům berou žetony. Oškubal je o všechny! Tím jenom dokázal, že jeho schopnosti nejsou náhodné.

Část tiskové konference, Kde Růžička hovoří o svém úspěchu v Las Vegas.
1080p 720p 480p 360p 240p

 

Témata: 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud