VIP Sport

1. srpna 2016 • 14:04

Chybělo jen 300 metrů… Slovenský triatlonista (†41) zemřel těsně před cílem

Autor: pan

Cíl už byl na dohled, přesto do něj už nikdy nedoběhne. Jen 300 metrů chybělo slovenskému závodníkovi Radovanu Okruckému (†41) k tomu, aby proťal cílovou pásku sobotního triatlonového závodu v Budapešti. Závěrečný potlesk fanoušků si však už nevychutnal. Podle informací serveru cas.sk těsně před cílem zkolaboval a zakrátko na to i přes okamžitou pomoc lékařů zemřel.Bylo mu 41 let a byl ve vynikající fyzické kondici. O to více všechny fanoušky smrt Radovana Okruckého zasáhla.

Slovenský závodník se zúčastnil sobotního závodu Ironmana s označením 70,3, který v sobě zahrnuje 1,9 kilometrů plavání, 90 kilometrů na kole a 21,1 kilometrů běhu, tedy polovičních distancí, než musejí sportovci absolvovat při kompletním závodě "železných mužů".

Právě závěrečná disciplína fyzicky vyčerpávajícího závodu a její poslední metry se však staly slovenskému hrdinovi osudnými. Jeho nejbližší a přátelé obrovskou tragédii nechápou.

"Radko si vůbec nestěžoval, před závody byl úplně v pohodě. Zvládl prakticky celý triatlon, ale v poslední disciplíně zkolaboval. Vůbec si to neumím vysvětlit," těžko hledala slova Okruckého jeho známá Martina, která se na závody přišla podívat.

A ve svém smutném vyprávění pokračuje. "Po třetím ze čtyř okruhu jsem ho viděla. Šibalsky se na mě usmál a já jsem se z fanouškovské zóny přesunula do cíle, kde jsem čekala na závodníky. Radko ale nedoběhnul," říká se slzami v očích Martina.

Kolaps Okruckého vidělo několik fanoušků, kteří byli i u bleskového zásahu záchranářů. Ti okamžitě zahájili oživovací pokusy, ani to však jednačtyřicetiletému závodníkovi nepomohlo. Celou tragédii staví do ještě horšího světla fakt, že po Radovanu Okruckém zůstala malá dcerka.

 
Články odjinud


Články odjinud