VIP Sport

5. srpna 2016 • 11:22

Falešný diplomat střílel v Riu! Zabil lupiče, který chtěl vykrást jeho auto

Autor: ,
Diplomat zastřelil v Riu lupiče, který chtěl vykrást jeho auto. ###BLOK-TOP-VIDEA###

Olympijské hry ještě nezačaly, ale v Riu už to vře! Ve čtvrtek v noci se muž s falešným diplomatickým titulem pokoušel projet jednou z uliček, ale byl přepaden. Lupiče, který v autě ohrožoval také jeho rodinu, po rvačce zastřelil.Nebezpečí číhá v hlavním olympijském městě na každém rohu. Přesvědčil se o tom muž jedoucí v luxusním BMW, jehož vůz během čtvrtečního dopoledne přepadli lupiči. Rozbili okno a chtěli peníze, jenže v autě seděla také jeho manželka a syn!

Diplomat okamžitě zareagoval. Vzhledem k tomu, že se učil japonské bojové umění džiu-džitsu, vtáhl jednoho z pachatelů do auta. Následovala rvačka, ozval se výstřel. Kulka zasáhla lupiče, jenž na místě zemřel.

Incident se odehrál nedaleko sportovišť a vyšetřuje ho brazilská policie. Ta nejprve přepadeného diplomata označila za Rusa, což ovšem ruský konzulát popřel. Podle brazilských médií mělo jít o šedesátiletého místního advokáta.

Loupežná přepadení jsou ve velkých brazilských městech denní záležitostí. Za první pololetí se jich denně v celé Brazílii odehrává na 500. Alarmující číslo mají zmírnit vysoká bezpečnostní opatření. Během OH v Riu bude na sportovce a fanoušky dohlížet 85 tisíc policistů, což je 3krát víc, než na minulých Hrách v Londýně.

Vše o LOH Rio de Janeiro 2016 čtěte zde >>

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze