VIP Sport

3. října 2016 • 11:28

Legendární olympijská vítězka Dana Zátopková (94): Okamžitá operace!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Nepříjemný okamžik má za sebou legendární oštěpařka Dana Zátopková (94). V pátek si zlomila nohu v krčku a musela ihned na operaci. Zákrok podstoupila v pražské Ústřední vojenské nemocnici, její stav by měl být stabilizovaný.V polovině září oslavila krásné čtyřiadevadesáté narozeniny, ale radost z krásného věku vydržela Daně Zátopkové jen zhruba dva týdny, než si ublížila.

Podle informací z Armádního sportovního centra Dukly by měla být po operaci kyčle v pořádku. Teď ji čeká doba léčení, poté rehabilitace.

Snad Zátopkovou podpoří vzpomínky na nedávnou olympiádu, která ji vždycky dokázala postavit na nohy. Vždyť právě boje pod pěti kruhy pro ni byly osudnými životními závody. Proč? Jejím manželem byl čtyřnásobným olympijský vítěz Emil Zátopek. Když v Helsinkách v roce 1952 vybojovala zlatou medaili, i Emil vyhrál svůj závod.

Dodnes se bez olympijských her neobejde, i Rio sledovala, přestože se o medaile závodilo především v noci. „Hrozně moc jsem se na to těšila. Sledovat atletiku v televizi, to je požitek. Pro mě lepší, než na stadionu,“ řekla v den, kdy v Brazílii vzplál olympijský oheň. Tak snad se ještě na svůj milovaný sport přijde někdy podívat!

Dvě české oštěpařské legendy. Dana Zátopková a Jan Železný při jeho loučení s kariérou v roce 2006.
Dvě české oštěpařské legendy. Dana Zátopková a Jan Železný při jeho loučení s kariérou v roce 2006.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze