VIP Sport

13. října 2016 • 14:20

Čech v Show Jana Krause: O návratu do Česka, výšce i hrozících fanoušcích

Autor: ija

O brexitu, hledání nového angažmá, českém fotbalu i své výšce mluvil brankář Petr Čech (34) v televizní Show Jana Krause, která se tentokrát vysílala z Londýna. „To by člověk neřekl, kolik štěstí se nashromáždí za jeden rok,“ komentoval pobaveně sestřih svých nejlepších zákroků v bráně Arsenalu český gólman. Na poznámku moderátora, že při Čechově výšce je to snadné, opáčil otázkou: „Viděl jste tu bránu někdy zblízka? Já jsem sice dlouhej, ale někdy bych potřeboval ještě tak půl metru.“

Přestože už druhou sezonu chytá za Arsenal, přiznal, že pořád nemá v oblibě zápasy proti svému bývalému klubu Chelsea, kde chytal deset let. „Je to takový zvláštní. I když musím říct, že poslední zápas jsem si už užil. Jednak proto, že jsme vyhráli, a pak taky, už jsem pryč druhou sezonu,“ vysvětlil.

Petr Čech v Show Jana Krause
Petr Čech v Show Jana Krause

S fanoušky Arsenalu našel společnou řeč. „Vypadá to, že mě vítají. I když ono z dálky je blbě poznat, jestli mávají, nebo hrozí,“ smál se Čech a popsal, jak si hledal nové angažmá. „Když jsem viděl, že už nehraju tolik, jak bych měl, řekl jsem agentovi: začni pomalu rozhazovat sítě, snad se někdo chytí. On měl ode mě notičky, věděl, co má hledat, co už nechci a co ještě chci. Arsenal jsme měli v top možnostech,“ přiblížil.

Český fotbal sleduje Čech prostřednictvím sestřihů, na živé zápasy nemá čas. „Sestřihy, to nic není! Tam to vypadá, že je to opravdu fotbal. To musíte zažít hodinu a půl toho utrpení,“ namítl Kraus a dotkl se i otázky Čechova konce v reprezentaci. „Nejsem už nejmladší. Fyzické testy mám sice zatím dobré, ale nevím, jak dlouho je ještě budu mít. To může spadnout hodně rychle. A kvalifikace trvá dva roky.“

Krause zajímalo, zda Čechovu práci ovlivní chystaný odchod Velké Británie z Evropské unie. Nevrátí vás v rámci brexitu zpátky do Česka? ptal se. „ I to se může stát,“ připustil Čech. „Publikum se směje, ale abych se tam nevracel sám,“ naznačil, že v podobné situaci jako on jsou všichni Češi pracující v Británii. „Už to vidím, jak nastupuje Arsenal, a brankář tam není,“ žertoval Kraus. „Doufám, že by si toho všimli,“ bavil se i Čech.

Na závěr předal Janu Krausovi dárek, svůj dres. „Jestli v tom budete chtít sekat zahradu nebo moderovat, to už je na vás,“ pobavil. „Já si to nechám jako kapitál. Až bude nejhůř, půjde to do dražby,“ ujistil ho moderátor. 

 
Články odjinud


Články odjinud