VIP Sport

18. října 2016 • 10:44

Exlékař hokejové repre Vanáč naboural dům: Opilý projel i dětským hřištěm!

Autor:

Byl namol, přesto sedl za volant! Šílenou odpolední jízdu ukončil »zaparkováním« o dům, ale předtím  projel hokejový lékař Jan Vanáč (53) dětským hřištěm. Následky naprosto skandálního chování mohly být daleko závažnější. Teď doktorovi hrozí vězení.V roce 2005 uznávaného chirurga během vítězného hokejového šampionátu vychvaloval samotný Jágr (léčil mu zlomený malíček), jenže teď chybělo málo, aby na něj lidé pokřikovali: „Ty vrahu!“

Víkendová bouračka zpitého felčara hokejových Pardubic, který po nehodě jako školák utekl ještě »na jedno« a následně nadýchal 3,31 promile, totiž mohla dopadnout mnohem hůř než jen dvěma zničenými ploty, rozbouranou verandou a zohýbanými plechy. Vanáč totiž ve svém terénním voze proletěl po čtvrté odpoledne naštěstí prázdným dětským hřištěm!

„Na to hřiště děti chodí. Zrovna v sobotu v tuhle hodinu byla reálná šance, že by tam byly. Kdyby se to stalo večer v sedm, pravděpodobnost by byla menší,“ potvrdila Blesku Vanáčova kolegyně z městského zastupitelstva Tereza Novotná, že k tragédii chyběl kousíček.

Takhle dopadlo Vanáčovo auto.
Takhle dopadlo Vanáčovo auto.

Démon alkohol

A v případě vyhledávaného lékaře šlo zřejmě jen o nešťastné vyústění dlouhodobých pijáckých trablů. Vždyť kdyby takový nášup »vyžunkl« někdo alkoholu neznalý, může v lepším případě skončit s otravou, ale také v bezvědomí. A ne za volantem, navíc odpoledne…

„Že by přišel opilý přímo na zastupitelstvo, to nemohu říct, ale o tom pití kolují historiky po celé Bohdanči. Nevím, jestli přímo během řízení, spíš se ví, že má problémy s alkoholem,“ doplnila smutnou pravdu Novotná. 

Vanáčovi teď hrozí až tříletý trest za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. A vzhledem k okolnostem pro něj i okolí jeho »krasojízda« ještě možná nedopadla nejtragičtěji.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze