VIP Sport

6. prosince 2016 • 19:30

Milionový souboj! Legendární fotbalista Pelé a boxer Ali jdou do dražby

Autor:

V sobotu 3. prosince budou v Los Angeles létat vzduchem milionové částky. Aukční síň Julien totiž draží předměty legendárních sportovců Pelého (76) a Muhammeda Aliho (†74). V nabídce jsou například rukavice nebo chránič zubů nejslavnějšího boxera. Ke koupi jsou i dresy nebo trofeje fenomenálního fotbalisty.Bude to velká bitva. Vedení aukční síně očekává, že největší zájem bude hlavně o předměty po Alim, který letos v červnu zesnul. Tím pádem se vyšplhá i cena. Například jeden pár rukavic se má údajně prodat až za 50 tisíc dolarů (1,25 milionů korun).

V dražbě bude i podepsaný společný snímek Aliho a Pelého. Stát by měl pod 200 tisíc korun.
V dražbě bude i podepsaný společný snímek Aliho a Pelého. Stát by měl pod 200 tisíc korun.

„Nejžhavější položkou jsou právě rukavice, které měl na sobě Muhammed 7. prosince 1970, v souboji s Oscarem Bonavenou pořádaném v Madison Square Garden v New Yorku. Tehdy jednoznačně vyhrál nad Argentincem technickým KO. V nabídce je ale i boxerův chránič zubů nebo odlitek jeho tváře či rukou.

Obrovský zájem je pokaždé i po předměty po Pelém. V aukci se mimo jeho dresů ze 60. a 70. let i některých trofejí objeví i zlatý odlitek Brazilcovi pravé nohy. Do dražby jde i jejich podepsaná a zarámovaná fotografie, kde se spolu obě hvězdy objímají.

Jen cena za tento předmět se má podle odhadců prodat za 7 tisíc dolarů (178 tisíc korun). Velký zájem má být o Pelého dres FC Santos z roku 1971, ve kterém si zahrál proti Chelsea. Cena se má vyšplhat na 10 000 dolarů (250 tisíc korun).

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze