VIP Sport

14. dubna 2017 • 04:57

Smrt kvůli vlastňáku, útok nožem, teror na OH. Nejhorší útoky na sport

Autor:
 • 720p 480p 360p 240p

  Šílený útok na autobus fotbalistů Dortmundu není bohužel jedinou smutnou událostí ve světě sportu, k níž došlo ne nešťastnou náhodou, ale zcela úmyslně. Už dvakrát zasáhl teror olympijské hry,  tenistku Moniku Selešovou pobodal vyšinutý fanoušek, kolumbijský fotbalista Andrés Escobar zemřel jen proto, že si na mistrovství světa dal vlastní gól, v Bostonu umírali lidé při maratonu. Jaké jsou nejhorší útoky na sportovce?

   

 • Září 1972 - teror na olympiádě

  Útok teroristů na olympiádě v Mnichově na titulní straně deníku The SunÚtok teroristů na olympiádě v Mnichově na titulní straně deníku The Sun

  Na olympijských hrách v Mnichově zaútočili členové palestinské teroristické organizace na pokoje izraelského týmu. Jedenáct olympioniků, jeden policista a pět teroristů při tom přišlo o život.

 • Duben 1987 - bomba na Srí Lance

  Bombový atentát na Srí Lance zasáhl závod v maratonu.Bombový atentát na Srí Lance zasáhl závod v maratonu.

  Během cesty novozélandské kriketové reprezentace k přátelskému utkání na Srí Lanku explodovala v metropoli Colombu bomba. Zemřelo 100 lidí.

 • Duben 1993 - atentát na Selešovou

   
  Jedna z nejlepších tenistek světa Monica Selešová byla napadena fanatickým fanouškem.Jedna z nejlepších tenistek světa Monica Selešová byla napadena fanatickým fanouškem.

  Jedna z nejlepších tenistek všech dob Monica Selešová byla na turnaji v Hamburku napadena fanatickým příznivcem její soupeřky Steffi Grafové, pobodal ji nožem na zádech. Srbská tenistka se na kurty vrátila až po dvou letech.

 • Červenec 1994 - zastřelený fotbalista

  Kolumbijský fotbalista Andrés Escobar zemřel kvůli vlastnímu gólu.Kolumbijský fotbalista Andrés Escobar zemřel kvůli vlastnímu gólu.

  Kolumbijský fotbalista Andrés Escobar dal na mistrovství světa v USA vlastní gól, vlastně jen srazil centrovaný míč za záda gólmana svého týmu. Kolumbie prohrála s domácím výběrem 1:2 a byla vyřazena. „Viníka“ Escobara za deset dnů, po návratu do Medellínu, v místním baru zastřelili.

 • Červenec 1996 - bomba na olympiádě

  Atentátník Eric Rudolph zorganizoval bombový útok na olympiádě na olympiádě v Atlantě.Atentátník Eric Rudolph zorganizoval bombový útok na olympiádě na olympiádě v Atlantě.

  Na olympijských hrách v Atlantě spáchal Eric Rudolph z teroristické organizace Boží armáda bombový útok v olympijském parku. Dva lidé zemřeli a 111 bylo zraněno. Atentátník byl odsouzen na doživotí.

 • Květen 2002 - útok při Lize mistrů

  Několik hodin před zápasem Ligy mistrů v roce 2002 mezi Realem Madrid a Barcelonou vybuchla v blízkosti stadionu bombaNěkolik hodin před zápasem Ligy mistrů v roce 2002 mezi Realem Madrid a Barcelonou vybuchla v blízkosti stadionu bomba

  Několik hodin před zápasem Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Barcelonou vybuchla v blízkosti stadionu bomba. Útok španělské separatistické organizace ETA si vyžádal 17 zraněných.

 • Duben 2008 - bombový atentát na maratonu

  Bombový atentát na Srí Lance zasáhl závod v maratonu.Bombový atentát na Srí Lance zasáhl závod v maratonu.

  Polovojenská organizace Tamilští Tygři spáchala bombový atentát na Srí Lance před tím, než byl odstartován maraton v hlavním městě Colombu. Zemřelo 15 lidí.

 • Březen 2009 - napadení kriketového týmu

  V pákistánském Lahore byl napaden kriketový tým Srí Lanky.V pákistánském Lahore byl napaden kriketový tým Srí Lanky.

  V pákistánském Lahore byl napaden kriketový tým Srí Lanky. O život přišlo šest policistů a jeden řidič.

 • Leden 2010 - ostřelování autobusu

  Na autobus fotbalistů Toga stříleli povstalci.Na autobus fotbalistů Toga stříleli povstalci.

  Před zápasem Afrického poháru byl ostřelován autobus fotbalové reprezentace Toga členy povstalecké organizace FLEC. Řidič a dva členové delegace přišli o život.  

 • Duben 2013 - tragédie při Bostonském maratonu

  Boston dodnes vzpomíná na tragédii při maratonu.Boston dodnes vzpomíná na tragédii při maratonu.

  Při tradičním maratonu v americkém Bostonu explodovala v cíli bomba umístěná v batohu. Zemřeli tři lidé, přes 250 jich bylo zraněno. Za útokem stáli bratři Džochar a Tamerlan Carnajevové, původem z Dagestánu.

 • Listopad 2015 - teror u Stade de France

  Terotistické útoky v Paříži zasáhly i fotbal.Terotistické útoky v Paříži zasáhly i fotbal.

  Při teroristických útocích v Paříži přišlo o život přes 130 lidí, kolem 350 jich bylo těžce zraněno. Zasaženo bylo i blízké okolí stadionu Stade de France, kde  se hrálo přátelské utkání mezi Francií a Německem. Přímo na stadion se atentátníci naštěstí nedostali, němečtí fotbalisté tam ale museli strávit noc, než je ráno policejní eskorta doprovodila na letiště.

 • Duben 2017 - útok na autobus Dortmundu

  Autobus fotbalistů Borussie DortmundAutobus fotbalistů Borussie Dortmund

  Před zápasem Ligy mistrů mezi domácím Dortmundem a Monakem byl napaden autobus s hráči Borussie. Obránce Mrc Bratra byl zraněn na ruce a musel na operaci. Utkání bylo o den odloženo.   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze