VIP Sport

17. dubna 2017 • 05:00

Kdo je tenistka Vondroušová? Hra jako od Federera, miluje Biebera a knihy

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Celý svět píše o senzačním úspěchu mladičké české tenistky. Sedmnáctiletá Markéta Vondroušová v neděli ovládla turnaj v Bielu, do kterého se probojovala z kvalifikace. Byl to přitom teprve její druhý start na okruhu WTA! Sokolovská rodačka se tak rázem stala sportovní celebritou.V Bielu překvapivě skončily na její raketě zkušené krajanky Barbora Strýcová a Kristýna Plíšková. Ve finále pak zdolala jedenadvacetiletou Estonku Anett Kontaveitovou 6:4, 7:6 a připsala si na konto 43 tisíc dolarů (1,1 milionu korun). Dosud přitom tenisem vydělala necelých 36 tisíc dolarů (900 tisíc korun). Po finále mladá hráčka prozradila, že o peníze se jí postará maminka Jindřiška, která je její největší fanynkou.

K tenisu přivedl Markétu táta David už ve čtyřech letech a hned bylo znát, že má Makule, jak se Vondroušové přezdívá, obrovský talent. Vždyť před pěti lety ovládla celosvětový šampionát tenistek do dvanácti let. O rok později to na nejprestižnějším juniorském turnaji Orange Bowl v Miami na Floridě dotáhla do finále.

Markéta je sympatická mladá dáma
Markéta je sympatická mladá dáma

Není silná jen po tenisové stránce, ale i psychicky. Zůstává chladná i ve vypjatých momentech. Jejím vzorem je velký kliďas a gentleman Roger Federer, se kterým se dokonce i společně vyfotila. Po vítězství přijde pro Vondroušovou další velký splněný sen. Poprvé se stane členkou fedcupového týmu a to rovnou pro semifinále s USA.

Dalším velkým cílem je účast na grandslamovém turnaji, kam se chce letos probojovat. Nejblíže je nyní French Open a Markéta k němu bude mít hodně blízko. Vždyť se díky výhře z Bielu posunula z 233. místa žebříčku WTA na 117. pozici.

Ve volném čase občas ujíždí na čokoládě a nedávno si nenechala ujít koncert megastar světově pop music Justina Biebera.

Její největší vášeň vás však překvapí. Markéta je totiž velkým čtenářem detektivek! Její příběh ale zatím připomíná spíše krásnou pohádku.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze