VIP Sport

18. dubna 2017 • 05:00

Zázračné Češky Vondroušová a Spilková: neskutečné prémie pro šokující vítězky

Autor: Pavel Krejča

Nikdo s nimi nepočítal, ony přesto zazářily. Golfistka Klára Spilková a tenistka Markéta Vondroušová senzačně triumfovaly na elitních turnajích. A najednou vydělaly takové množství peněz, o kterém se jim dříve ani nezdálo.Hvězdičce pomůže s penězi maminka

Je jí teprve sedmnáct let, ale chovala se jako matadorka. Markéta Vondroušová startovala podruhé mezi těmi nejlepšími na okruhu WTA. A na halovém turnaji v Bielu, kde vydřela postup z kvalifikace, se prokousala až na samotný trůn.

Sokolovská rodačka, jež se před pár dny dočkala premiérové pozvánky do českého fedcupového týmu pro semifinále v USA, vyřadila v hlavní soutěži mimo jiné krajanky Kristýnu Plíškovou i nejvýše nasazenou Barboru Strýcovou. Ve finále pak porazila Estonku Anett Kontaveit 6:4, 7:6 a mohla slavit.

Díky vítězství získala prémii 43 tisíc dolarů (1,08 milionu korun), což je více, než dosud vydělala celkem. „Vůbec nevím, co s tolika penězi budu dělat. Maminka mi pomůže,“ smála se Vondroušová, která se posunula v žebříčku z 233. pozice na 117. místo.

Letošní bilance bývalé juniorské světové jedničky je impozantní: 40 výher ze 44 utkání (32 vítězství je však z menších turnajů ITF). Kam až to tahle dívka dotáhne?

Markéta je sympatická mladá dáma
Markéta je sympatická mladá dáma

Od housek ke statisícům


V životě neudělala tolik změn jako před touto sezonou. Vyplatilo se! Klára Spilková vyhrála v marockém Rabatu hned první podnik Ladies European Tour (LET).

Za vítězství získala šek na 67 500 eur, tedy 1,8 milionu korun. Za celý minulý rok přitom Spilková vydělala na prize money 27 147 eur (720 tisíc Kč) a hrací kartu uhájila až na posledním turnaji sezony.

„Pak jsem si dala téměř dvouměsíční pauzu, abych pracovala především na sobě. Ani jsem moc nehrála golf. Snažila jsem se správně naladit svou psychiku a podařilo se to,“ vysvětlovala.

„Hodně jsem se osamostatnila. Změnila jsem věci v přípravě, proměnila tým, odstěhovala jsem se od rodičů. Když jsem předevčírem stála ve sprše, tak jsem se ptala: Jsi už připravená vyhrát? A věděla jsem, že ano,“ prozradila v neděli Spilková, která přitom nebyla v nejlepší kondici. „Před fi nále mi nebylo dobře, bolelo mě v krku, měla jsem horečku a v noci jsem se budila snad každou půlhodinu. Navíc jsem měla šílené sny.

Byla jsem ráno strašně slabá, dala jsem si černý čaj a housku, na houskách jsem žila celý den,“ řekla první česká vítězka turnaje LET.

Markéta je sympatická mladá dáma
Markéta je sympatická mladá dáma

 
Články odjinud


Články odjinud