VIP Sport

22. května 2017 • 19:43

Švédsko vítalo hokejové šampiony! Na party je doprovodily stíhačky

Autor:

Zažili uvítání hodné šampionů! Švédští hokejisté si po nedělní výhře ve finále MS nad Kanadou užívali oslavy v německém Kolíně nad Rýnem a druhý den v bujarém veselí plynule pokračovali už doma v hlavním městě Stockholmu. Hráče nerozladilo ani zdržení na letišti a vychutnali si velkolepou domácí párty.Ani mistři se nevyhnuli komplikacím. Let z Německa měl dvouhodinové zpoždění, ale už ve vzduchu si užívali hráči královských výsad. Letadlo s hokejisty a realizačním týmem doprovázely ve vzdušném prostoru nad Švédskem dvě stíhačky JAS 39 Gripen, které využívá i česká armáda.

Po přistání kolem 15. hodiny stroj se šampiony slavnostně pokropily dva hasičské vozy. Kvůli časové tísni se zlatí hrdinové rychle nasoukali do autobusu a přijeli do letištního terminálu, kde je čekala tisková konference.

Švédští šampioni si udělali společný snímek s královskou rodinou
Švédští šampioni si udělali společný snímek s královskou rodinou

Návštěva v paláci

Z letiště pak týmový autobus doprovodila policejní eskorta. Hráči totiž uháněli do Královského paláce, kde už na ně čekala panovnická rodina včele s korunní princeznou Victorií, princem Danielem a princem Carlem Philipem. Přijetí se bohužel nemohl zúčastnit král Carl Gustaf a královna Silvia, kteří jsou na státní návštěvě Indonésie.

Zaplavené náměstí

Po oficialitách už se zábava naplno rozjela. Vpodvečer dorazil celý tým na Sergelovo náměstí v centru Stockholmu a společně s tisícovkami fanoušků hokejisté Švédska znovu zapili titul z letošního mistrovství světa. Stylově přitom měli na hlavě zlaté helmy.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze