VIP Sport

28. května 2017 • 11:08

Šampion Hayden (†35) sbírá potlesk i po smrti. Jeho orgány zachrání životy

Autor:

Motocyklový svět se jen těžko vzpamatovává ze smrti mistra světa MotoGP Nickyho Haydena, šampion však bude žít dál. Jeho orgány pomohou pacientům, kteří čekají na transplantaci. Den po jeho smrti se ukázalo, že Američan udělil pro případ skonu souhlas s darováním orgánů. Zdrcená rodina jeho poslední přání podpořila a souhlasila. Motocyklový závodník Nicky Hayden (†35) zemřel po srážce svého bicyklu s autem. Utrpěl těžká poranění hlavy a o pět dnů později jejich následkům podlehl.  

„Díky, Nicky Haydene, že jsi se stal dárcem. Doživotní souhlas šampiona nám dává šanci změnit tuto chvíli hluboké bolesti v naději na život pro další lidi,“ uvedl ředitel nemocnice Alessandro Nanni Costa.

Pětatřicetiletý Hayden závodil třináct let v MotoGP a v roce 2006 se stal v prestižní třídě mistrem světa. Matka Rose a bratr Tommy, kteří okamžitě po tragédii přiletěli do Itálie na místo neštěstí, čekají, až bude Haydenovo tělo schopné převozu a pak se chystají vrátit do Ameriky.

Třicetiletý řidič peugeotu, který závodníka srazil, je vyšetřován kvůli podezření ze zabití. 

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze