VIP Sport

26. května 2017 • 11:30

Jak se mění hvězdy na fotbale v Monaku: princ má břicho, pilotovi F1 svědčí česká žena

Autor: Patrik Vacek
 • Jak se mění hvězdy na fotbale v Monaku Jak se mění hvězdy na fotbale v MonakuFOTO: Koláž iSport.cz

  Je to oblíbená zábava před víkendovou Velkou cenou formule 1 v Monaku. Bývalí a současní závodníci se utkávají na stadionu Louise II., kde hraje i AS Monako. Největší hvězdou, která nevynechala každoroční charitativní klání, byl Michael Schumacher. Od roku 2014 ho zastupuje syn Mick a je znát, že má tátovu školu nejen za volantem, ale i na trávníku. Jak se za ty roky slavní sportovci změnili?

 • Michael (48) a Mick (18) Schumacherovi

  Michael a Mick SchumacheroviMichael a Mick SchumacheroviFoto Koláž iSport.cz

  Zapáleným fotbalovým nadšencem je Michael Schumacher. V minulosti nastupoval v týmu Echichens, který hrál čtvrtou švýcarskou ligu. Lásku k fotbalu zdědil i syn sedminásobného šampiona Mick. Po vážné nehodě Michaela na lyžích v prosinci 2013 otce na hřišti zastupuje právě Mick.

 • Princ Albert (59)

  Princ AlbertPrinc AlbertFoto Koláž iSport.cz

  Své monacké knížectví reprezentoval dokonce na pěti zimních olympijských hrách, kde společně s krajany závodil v bobech. Dnes už by se ale do kombinézy nenasoukal. Za poslední roky mu pořádně narostlo břicho, přesto si fotbal stále rád zahraje.

 • Mika Häkkinen (48)

  Mika HäkkinenMika HäkkinenFoto Koláž iSport.cz

  Dvojnásobný mistr světa F1 vyhrál poslední titul před 18 lety a se závoděním v nejrychlejších monopostech sekl o dva roky později. Stále působí fit a svěže. Zřejmě se o něj dobře stará česká manželka Markéta, se kterou má tři ze svých pěti dětí. Nejstarší syn Hugo si letos podruhé s tátou v Monaku zahrál.

 • Felipe Massa (36)

  Felipe MassaFelipe MassaFoto Koláž iSport.cz

  Jako správný Brazilec považuje za národní sport fotbal a hned potom motorizmus. V Monaku pravidelně nastupuje pilot stáje Williams v dobročinném utkání. Od té doby mu ale prořídly vlasy a už to také není takový šlachovitý chlapík, jako býval před pár lety.

 • Max Biaggi (45)

  Max BiaggiMax BiaggiFoto Koláž iSport.cz

  Šílený Max, jak zní jeho přezdívka od dob, kdy závodil v MS silničních motocyklů, chtěl být v mládí fotbalistou a hrát za AS Řím. Nakonec se rozhodl pro stroje na dvou kolech. Na trávníku si s balonem přesto vede parádně.

 
Články odjinud


Články odjinud