VIP Sport

12. července 2017 • 14:41

Šílená smrt! Na handicapovaného atleta spadla diskařská klec

Hendikepovaný vrhač Abdalláh Hajájí zemřel po nešťastné nehodě při tréninku na MS ###BLOK-TOP-VIDEA###

Šel ladit formu na mistrovství světa, jenže na relativně bezpečném atletickém stadionu přišel o život! Na handicapovaného vrhače Abdalláha Hajájího (36) ze Spojených arabských emirátů spadla ocelová diskařská klec.Mistrovství světa handicapovaných atletů startuje v pátek v Londýně, jenže místo posledních detailů řeší pořadatelé tragickou událost. Co se přesně stalo?

„Nemohu mluvit o podrobnostech, ale mohu říct, že během odpoledního tréninku vrhačů na oficiálním tréninkovém hřišti prováděl Abdalláh svou obvyklou přípravu, když mu na hlavu spadla diskařská klec,“ uvedl místopředseda federace handicapovaných sportovců SAE Madžíd Usaímí.

Podle očitých svědků i slov člena týmu z Emirátů nebylo Abdalláhovi pomoci. „Zdravotníci ho zkoušeli oživit, ale už ho nedokázali zachránit,“ dodal.

Dlouhé debaty se pak vedly kolem účasti Spojených arabských emirátů na šampionátu. Nakonec zůstanou a budou bojovat za zesnulého parťáka. „Měli jsme schůzku a rozhodli se pokračovat s ještě větší chutí na počest našeho bratra,“ oznámil Usaímí.

Šestatřicetiletý Hajájí, který byl připoután na vozík, předloni na MS v Dauhá obsadil páté místo v hodu diskem kategorie F34 a byl osmý ve vrhu koulí. Loni startoval na paralympiádě v Riu.

Hendikepovaný vrhač Abdalláh Hajájí zemřel po nešťastné nehodě při tréninku na MSHendikepovaný vrhač Abdalláh Hajájí zemřel po nešťastné nehodě při tréninku na MS

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud