VIP Sport

18. srpna 2017 • 05:00

Očima Františky: Sparťanští frajeři Vácha a Kadlec na pohřbu? Prachy a buranství se nevylučují!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Sparťanský záložník Lukáš Vácha (28) a jeho kolega útočník Václav Kadlec (25) na pohřbu ctěného devětaosmdesátiletého fotbalového funkcionáře Rudolfa Bati, jenž byl ještě letos v klubu činný, nechyběli. A i když jejich kreace stály jistě nemalé prachy, u holiče v barbershopu taky něco se sklenkou whisky v ruce utratili, vypadali jako dva machři, jimž na výuku kinderstube nezbylo.Ti dva na nádvoří před Strahovským klášterem, kde se v bazilice Nanebevzetí Panny Marie smuteční obřad konal, dorazili ve skvostném fáru. Parfémem jistě nešetřili, jak u takových hochů bývá zvykem, zato znalost etikety byla nulová.

Outfit z profilu zaznamenaného Kadlece až tak čitelný nebyl, nicméně separátní sako a nad kotníky ohrnuté temné džíny za doprovodu naboso obutých tenisek byly na pohřbu zcela nepříhodné.

Ještě větším kovbojem byl Lukáš Vácha, který si na sebe narval kamaše suplující džíny, oblékl černého koženého křiváka a z pod něj nemožně vykukující košili. I on odhalil nahý kotník, na hlavu narazil klobouk a oči zakryl slunečními brýlemi. Na pohřeb se nosí oblekové kalhoty a ponožky, pánové. Tam by si je vzal i Leoš Mareš, nutno podotknout k těmto parádníkům, jimž, jak se lidově říká, i přes značky a drahý auťák čouhá sláma ze značkových bot.

Vácha s Kadlecem na pohřbu Rudolfa Bati.
Vácha s Kadlecem na pohřbu Rudolfa Bati.

P.S.

Těžko říci, proč se záložníku Váchovi přezdívá český Beckham, neboť tento fotbalista ve výslužbě, idol metrosexuálů, jenž reklamou vydělal nemenší peníze než s míčem na trávníku, etiketu ctil. A když příležitost velela, nosil obleky, které má mimo jiné velmi rád.

Fakt, že se Lukáš Vácha spolupodílel nápady na kolekci zcela přeceňovaného a stále se opakujícího návrháře Lukáše Macháčka, o němž v zákulisí všichni profíci, mistři řemesla tvrdí, že neumí vytvarovat, technologicky zvládnout sako a ani na pražskou VOŠON jej nevzali, je tak trochu úsměvný.

Naštěstí pánové, co nesli rakev a mnozí jiní, tmavý formální oblek ctili – ať už s vázankou a bílou košilí, či v ležérnější variantě.

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze