VIP Sport

8. září 2017 • 16:58

Jak dopadl brankář s koláčem? Vyhazov po Arsenalu, deprese, zákaz i pokuta

Autor:

Když Sutton United, klub z páté anglické ligy, přivítal v únorovém zápase Anglického poháru Arsenal, byla to velká show. Ne snad kvůli atraktivitě zápasu, ale kvůli muži jménem Wayne Shaw. Čtyřicátník kyprých tvarů, který v Suttonu působil v roli náhradního brankáře, se stal miláčkem fandů, a ani z lavičky si neodpustil pár fórků, které se brzy staly virálními na sociálních sítích. Tyhle psí kusy ho ale, mimo jiné, stály místo.Tělnatý Shaw si našel své příznivce už před zápasem čistě za svůj nefotbalový zjev, tu pravou show ale rozjel až v průběhu utkání. O poločasové přestávce se vydal mezi diváky, aby se posilnil u baru, ve druhé půli si navíc na lavičce přímo před objektivy kamer pochutnal na masovém koláči. Měl hlad, jeho tým měl vystřídáno, tak proč toho nevyužít, že?

Potíž je v tom, že ne všichni brali situaci jako nevinný žert. Prasklo totiž, že u jedné z britských sázkovek jste si mohli vsadit, že Shaw si něco v průběhu zápasu zakousne. Pár jeho přátel tuhle příležitost využilo, vzniklo tak podezření, že pupkatý gólman si chtěl nelegálně přivydělat. A Sutton, ač poloamatérský klub, byl nekompromisní a Shawa vyrazil.

Sám brankář nařčení odmítl, anglická Fotbalová asociace ho ale teď, po sedmi měsících, skutečně potrestala. Jistě, trest to není bůhvíjaký - dva měsíce bez fotbalu a pokuta ve výši 375 liber (zhruba 10 tisíc korun). Shaw to ale nebral zrovna dobře.

"Lituju, že jsem to udělal," kál se v rozhovoru pro BBC Radio 5. "Byl jsem naivní a nechal jsem se unést. Bylo nám řečeno, že nemáme sázet na profesionální sport, ale já tím nechtěl nikoho ohrozit, jen jsem měl hlad a chtěl jsem se trochu pobavit," ujišťoval.

125kilový Shaw také BBC přiznal, že když se jej Sutton rozhodl vyhodit, propadl depresím. "Rozpadl se mi svět, skončil jsem v slzám. Do té doby mě nikdy odnikud nevyhodili. Myslím na to každý den, a asi ještě dlouho budu," přiznal brankář, který v Suttonu zastával i roli kouče gólmanů. "Byl jsem v depresích, pořádně jsem nespal, cítil jsem se, jako bych měl v žaludku uzel," dodal a zopakoval, že on ani jeho přátelé na pojídání koláčů nic nevydělali.

Shaw si teď může konečně oddechnout. Po slyšení, ze kterého vyšel s dvouměsíčním zákazem činnosti, prohlásil, že je rád, že je celý incident po sedmi měsících konečně za ním. A i když v Suttonu má zřejmě navždy dveře zavřené, nechal se slyšet, že je moc rád, jak se jeho bývalému klubu daří. Drží si čtvrté místo v tabulce a rádi by zabojovali o postup do čtvrté nejvyšší soutěže.

Wayne Shaw dostal po zápase proti Arsenalu pozvánku do televizního studia. I s nabídkou jídla.
Wayne Shaw dostal po zápase proti Arsenalu pozvánku do televizního studia. I s nabídkou jídla.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze