VIP Sport

15. září 2017 • 11:10

Olympijská vítězka Knapková Topinková: Z Mirky je čerstvá maminka!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Dlouho si přála mít rodinu, ale první plány na miminko překazily olympijské hry. Veslařka Mirka Knapková Topinková (36) se ale přeci jen dočkala! Ve středu přivedla na svět dceru Adélku.Uprostřed týdne po čtvrté hodině rodině odpolední se nejbližším přátelům úspěšné české veslařky rozzvonily telefony. „Ahoj, jmenuji se Adélka, narodila jsem se v 15:40, vážím 3,5 kilogramů a měřím 50 centimetrů,“ asi tak mohla znít první zpráva o holčičce, která u čerstvé maminky poprvé otevřela očíčka.

„Dlouho jsem toužila po rodině. Každá sportovkyně to většinou plánuje podle olympijských cyklů. Já se vdávala na konci roku 2015 a už tehdy jsme o miminku uvažovali, ale ještě jsme se podřídili olympiádě,“ prozradila pro iDnes.cz Knapková vůbec první těhulkovské plány.

Jenže jelo se do Ria. Mirka obhajovala titul z Londýna, ale i kvůli špatným podmínkám na kanálu nepostoupila do finále skifu. Zavládlo zklamání. Hned po Hrách ovšem měla jasno. Oznámila, že se na další velkou akci nechystá, dostala přednost rodina.

Vybavila pokojíček, nakoupila dupačky. Bylo jasné, že »zabojuje« na jiné frontě. „Teď se těším na všechny ty radosti kolem, i když nevím, co všechno to bude obnášet. Ale mám spoustu kamarádek, které mají děti a znám i jejich příhody s malými,“ těšila se na novou životní roli.

Tak maminko, přejme hodně zdraví a ať jde všechno podle plánu!

Skifařce Mirce Topinkové Knapkové se narodila holčička. Jmenuje se Adélka, váží 3,5 kilogramů a měří 50 centimetrů.
Skifařce Mirce Topinkové Knapkové se narodila holčička. Jmenuje se Adélka, váží 3,5 kilogramů a měří 50 centimetrů.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze