VIP Sport

23. září 2017 • 14:15

Vzpomínka na Hitlera! Bomba z války byla pod fotbalovým hřištěm Stuttgartu

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Stačil drobný záchvěv a došlo by ke katastrofě. Při výkopových pracích na tréninkovém hřišti bundesligového VfB Stuttgart našli dělníci nevybuchlou leteckou pumu z 2. světové války, která vážila 50 kilogramů. Na tomto hřišti přes 36 let trénují především děti!V tréninkovém areálu nastala panika. Na místo přijeli policejní pyrotechnici hasiči a všichni kluboví zaměstnanci museli okamžitě opustit prostor, kde hrozil výbuch.

Nikdo si ani nechtěl představovat, co by nastalo, kdyby letecká puma explodovala během tréninku.

Záchranné složky 50 kilogramovou výbušninu odvezli na bezpečné místo, kde ji následně speciální pyrotechnický tým odpálil. Strach z toho, kolik nevybuchlých pum je ukrytých v zemi, ale zůstal.

Hitlerovo nacistické Německo bylo nejen na konci 2. světové války pod obrovským náporem, kdy spojenecké síly neustále pořádaly nálety na fabriky Třetí říše.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze