VIP Sport

24. října 2017 • 21:00

Legendární Jan Berger má trable s důchodem. Neplatil si sociální pojištění!

Autor:

Je to jedna z největších fotbalových hvězd. Někdejší ikona Sparty Jan Berger (61) měl jít za dva roky do důchodu, ale Správa sociálního zabezpečení zjistila, že dluží na sociálním pojištění, které si ne vždy platil. Penzistou se tak stane až za další čtyři roky.Fotbalového internacionála Bergra, kterého chtěl koupit za komunismu ze Sparty Real Madrid, a nabízeli mu tehdy astronomický milion dolarů, trable s důchodem netrápí.

„Osobně vítám, že se to oddaluje. Měl jsem jít do důchodu někdy v 63 letech a čtyřech měsících, ale protože jsem trochu zaspal a nehradil si sociální, tak teď doplácím. Tudíž mi to vypočítali na 65 let,“ řekl olympijský vítěz v rozhovoru pro magazín Víkend deníku Právo.

Jan Berger úřaduje v dresu pražské Dukly
Jan Berger úřaduje v dresu pražské Dukly

S přibývajícími léty se rozhodně jako senior necítí. „Teď jsem se možná trochu zbláznil a chci jet v létě na kole do Švýcarska. Za nejstarším synem Honzou do St. Gallenu u Bodamského jezera. To je takových 620 kilometrů,“ prozradil odvážný plán Berger, kterého mrzí, že nejmladší syn Tomáš letos ukončil kariéru v dresu Bohemians.

„Přišel a sdělil mi, že už ho to nebaví. Tak jsem mu řekl, že je dospělý a má dvě děti, tak mu radit nebudu. Leda řeknu, je to škoda, mohl sis kariéru ještě trochu prodloužit. Ale pokud máš dobré zaměstnání, je vše v pořádku.“

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze