VIP Sport

29. října 2017 • 05:00

Kvitová otevřeně o svém přepadení: Úzkost se nedá vytěsnit, změnila jsem se

Autor:

V prosinci to bude rok, kdy tenistka Petra Kvitová (27) bojovala o holý život ve svém bytě v Prostějově. Útočníkovi s nožem se ubránila, ale pořezal jí prsty na levé ruce. Dvojnásobná Wimbledonská vítězka se po pauze na kurty úspěšně vrátila, ale stále bojuje s nepříjemnými stavy své mysli.Za svým úsměvem občas ukrývá stavy úzkosti. Není divu. Po přepadení lupičem, který nebyl dosud vypátrán, se to dalo čekat.

„Občas pochopitelně přijdou ne zcela příjemné myšlenky. Doufám, že se to někdy zlomí a zbavím se jich, i když po takové zkušenosti je hodně těžké úzkost úplně vytěsnit,“ prozradila Kvitová časopisu Cosmopolitan.

Ruka Petry Kvitové na operačním sále
Ruka Petry Kvitové na operačním sále

Zákeřné napadení ji změnilo i povahově. „Jsem vděčnější, vyrovnanější, neřeším drobnosti jako předtím, nerozčiluju se kvůli hloupostem. Snažím se žít teď a tady, i když ne vždycky je to jednoduché,“ řekla tenistka.

Na nepříjemné okamžiky se snažila zapomenout studiem. Dálkově začala studovat sociální a mediální komunikaci. Že by se jednou stala sportovní novinářkou?

Kvitová: Byla to nejkratší, ale nejnáročnější sezona v mé kariéře
720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze