VIP Sport

29. října 2017 • 05:00

Kvitová otevřeně o svém přepadení: Úzkost se nedá vytěsnit, změnila jsem se

Autor:

V prosinci to bude rok, kdy tenistka Petra Kvitová (27) bojovala o holý život ve svém bytě v Prostějově. Útočníkovi s nožem se ubránila, ale pořezal jí prsty na levé ruce. Dvojnásobná Wimbledonská vítězka se po pauze na kurty úspěšně vrátila, ale stále bojuje s nepříjemnými stavy své mysli.



Za svým úsměvem občas ukrývá stavy úzkosti. Není divu. Po přepadení lupičem, který nebyl dosud vypátrán, se to dalo čekat.

„Občas pochopitelně přijdou ne zcela příjemné myšlenky. Doufám, že se to někdy zlomí a zbavím se jich, i když po takové zkušenosti je hodně těžké úzkost úplně vytěsnit,“ prozradila Kvitová časopisu Cosmopolitan.

Ruka Petry Kvitové na operačním sále
Ruka Petry Kvitové na operačním sále

Zákeřné napadení ji změnilo i povahově. „Jsem vděčnější, vyrovnanější, neřeším drobnosti jako předtím, nerozčiluju se kvůli hloupostem. Snažím se žít teď a tady, i když ne vždycky je to jednoduché,“ řekla tenistka.

Na nepříjemné okamžiky se snažila zapomenout studiem. Dálkově začala studovat sociální a mediální komunikaci. Že by se jednou stala sportovní novinářkou?

Kvitová: Byla to nejkratší, ale nejnáročnější sezona v mé kariéře
720p 360p

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinud



Klasická verze
Mobilní verze