VIP Sport

1. listopadu 2017 • 19:30

Nemá nohu a udělal si z toho přednost. Paralympionik baví v kostýmech na Halloween

Autor:

Kvůli rakovině mu museli lékaři v dětství amputovat levou nohu. Josh Sundquist (33) se však naučil se svým hendikepem žít a dokonce se stal členem amerického paralympijského týmu a před 11 lety se postavil na svah jako alpský lyžař. Fanoušky poslední roky baví svými kostýmy na Halloween, ve kterých vtipně využívá toho, že má jen jednu nohu.Žádný pláč, ale radost ze života. Rodiče malého Joshe nepropadli depresím, když přišel o končetinu a koupili mu trampolínu, aby mohl dál sportovat a především se naučil držet rovnováhu. Postupem času se dostal až do amerického paralympijského týmu a reprezentoval svou zemi jako alpský lyžař v Turíně 2006.

Když přestal lyžovat na reprezentační úrovni, začal s kamarády hrát fotbal, kterému úplně propadl. Pro ostatní lidi se stal i oblíbeným motivačním řečníkem a uplatnil se i jako spisovatel. Sundquist má především vytříbený smysl pro humor.

Od roku 2010 zveřejňuje na sociálních sítích své legrační kostýmy na Halloween, ve kterých vtipně využívá toho, že má jen jednu nohu.

Přestrojil se tak za svícen, plameňáka, lampičku nebo reklamní poutač. Jen na Instagramu ho sleduje přes 80 tisíc fanoušků a už teď se těší, jakým kostýmem překvapí příště.

Josh jako tygr z medvídka Pů. Svou jedinou nohu schoval do ocasu
Josh jako tygr z medvídka Pů. Svou jedinou nohu schoval do ocasu

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze