VIP Sport

14. listopadu 2017 • 21:48

Tenisová legenda Navrátilová na skok doma: Hody u sestry v Česku

###BLOK-TOP-VIDEA###

Nejsem žádná cizácká Američanka, ale pořád ta holka z Řevnic! Tenisová legenda Martina Navrátilová (61) se po čase zase objevila doma, aby prezentovala svoji pamětní minci. A zase si to pořádně užívala.Co jste stihla během bleskové návštěvy Česka?

„Byl to fofr, večer už zase letím do Londýna. Přijela jsem za sestrou Janou, moje neteř chodí do školy u Hluboké a dorazila na víkend. Slavili jsme, v pátek večer jsme měli svatomartinskou husu, v sobotu mi Jana udělala kachnu. Díky Bohu, že mi ještě pasujou kalhoty.“ (smích)

Lidé v Česku vás uctívají, pro ně jste »ta naše Martina«. Cítíte tady tu podporu?

„Cítím. V Řevnici jsem včera potkala jednu spolužačku, hned bylo: Ahoj Martino. To když jdu po ulici v Praze, lidi na mě jenom kývnou hlavou, což je vlastně to vůbec nejlepší. Pořád mám svoje soukromí, nejdou po mně, na druhou stranu vidím, že mě poznávají a pozdraví.“

Teď se dostanete i na pamětní minci. Je to pro vás pocta?

„Samozřejmě! Být na minci – to už něco znamená! Neděje se to každý den, každý rok nebo každé století. Na mincích jsou prezidenti, králové, královny. Je to něco neobvyklého, až exotického. Navíc si na mě vzpomněli v mé rodné zemi...“

Kde po světě jste už viděla své podobizny?

„Asi nikde. Žádný americký prezident mi zatím nevolal. A Donald Trump se mi rozhodně neozve...“

Ale vždyť je po vás pojmenována trofej pro vítězky čtyřhry na Turnaji mistryň!

„Ano, to je krásný pohár! Vidím, že si ho hráčky váží i kvůli mně. Je fajn, že se to děje už teďka. Že nemusím být mrtvá, aby po mně trofej pojmenovali.“ (smích)

Nejsem žádná cizácká Američanka, ale pořád ta holka z Řevnic! Tenisová legenda Martina Navrátilová se po čase zase objevila doma.
Nejsem žádná cizácká Američanka, ale pořád ta holka z Řevnic! Tenisová legenda Martina Navrátilová se po čase zase objevila doma.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud