VIP Sport

15. listopadu 2017 • 05:00

Drsný film o Pistoriusovi šokoval rodinu mrtvé Reevy (†29): Záběry, jak ji zabil!

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Lechtivé postelové scény, ale především střelba Oscara Pistoriuse (30) a smrt jeho přítelkyně Reevy Steenkamp (†29). V Americe měl o víkendu premiéru film s podtitulkem The Blade Runner Killer (Zabiják na protézách).Snímek, mapující vztah handicapovaného atleta s blonďatou kráskou a jeho tragický konec, rozhořčil rodinu mrtvé Reevy, kterou Pistorius na Valentýna roku 2013 podle soudu zavraždil střelbou z pistole přes dveře koupelny a vyfasoval šestiletý trest vězení.

„Steenkampovi jsou zděšeni a pobouřeni zprávou, že film je vyprávěn z pohledu matky Reevy. Jakýkoliv dojem, že se na jeho tvorbě někdo z rodiny podílel, je zavádějící. Nikdo s filmaři nespolupracoval ani jimi nebyl osloven,“ stojí v prohlášení.

Pozůstalí zvažují právní kroky, proti filmu se ohradila i rodina šestinásobného paralympijského vítěze, jenž od začátku tvrdí, že Reevu zabil omylem v domnění, že střílí na zloděje.

Dostane vyšší trest?

Pistoriusův případ se vrátil před Nejvyšší odvolací soud. Žalobce požaduje pro šestinásobného paralympijského vítěze delší než šestiletý trest vězení, ke kterému byl odsouzen loni v létě za vraždu přítelkyně Reevy.

Oscar byl v říjnu 2014 shledán vinným ze zabití z nedbalosti a dostal pět let. Po roce byl propuštěn do domácího vězení. Předloni odvolací soud čin překvalifikoval na vraždu a poslal beznohého atleta na šest let za mříže. Prokuratura to označila za šokující a nízký trest a u Nejvyššího odvolacího soudu si vymohla další proces. Pro světovou celebritu požaduje patnáctileté vězení.

V filmu vše vypadá naprosto reálně.
V filmu vše vypadá naprosto reálně.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze