VIP Sport

15. listopadu 2017 • 05:00

Itálie shořela v baráži a gólman Buffon se loučil: Zbyli mu Nedvěd a Ilaria!

###BLOK-TOP-VIDEA###

V Itálii se zřítila nebesa! Dvakrát! Squadra azzura se poprvé od roku 1958 neprokopala na světový šampionát a kariéru v nároďáku ukončil bájný gólman Gianluigi Buffon (39).Bylo to bolestivé odcházení. Jeho scénář by nedal do kupy ani dramatik a prezident blahé paměti Václav Havel. Italové jen plichtili se Švédy 0:0 a v součtu s porážkou 0:1 na severu padli před branami Ruska, kde se MS bude hrát. Finito!

Na 73 000 diváků v milánském chrámu Stadio Giuseppe Meazza a stamiliony u obrazovek viděli slzy boha! Gigi, jenž lapal míče za zemi, kde je kopaná náboženstvím, dvacet let, brečel na hřišti i před kamerou. „Jsem smutný, že moje reprezentační kariéra končí takto. Omlouváme se. Zklamali jsme. Tohle nejsou slzy kvůli mě, ale kvůli tomu, že Itálie je mimo hru o mistrovství světa,“ soukal ze sebe Buffon.

Už nikdy nebude hájit tyče čtyřnásobných přeborníků planety. Co Gigimu zbylo? Rameno útěchy letitého kámoše Pavla Nedvěda (45, táhli to spolu na hřišti devět sezon), který mu z funkce viceprezidenta šéfuje v Juventusu. A také bujná ňadra přítelkyně Ilarie D‘Amico (44). Má s ní dvouletého synka Leopolda Mattiu.

Ze života Gigiho

Buffon odchytal 175 mezistátních utkání, což je evropský rekord. V 58 zápasech uhájil čisté konto.

Strážil bránu Itálie na šesti MS a v roce 2006 se stal mistrem světa.

V roce 2014 opustil českou krásku Alenu Šeredovou (39) a syny Louise Thomase (10) a Davida Leeho (8) kvůli moderátorce televize Sky Ilarii D‘Amico.

Milenci na jachtě
Milenci na jachtě

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud