VIP Sport

24. listopadu 2017 • 19:10

Skandál mezi vzpěračkami. Silačky zuří, že je poráží transsexuál

###BLOK-TOP-VIDEA###

Cítí, že nemají rovné podmínky. Vzpěračkám se nelíbí účast transsexuálky Laurel Hubbardové (39) z Nového Zélandu, která soutěží v kategorii se ženami, přestože dříve ještě jako Gavin Hubbard závodila s muži. Nepochopení se jí dostává i od členek z vlastního týmu.Před čtyřmi lety prodělal změnu pohlaví, ale u milovaného sportu na vrcholové úrovni zůstal. Akorát teď chodí do dámských šaten a snáz poráží soupeřky. Největší pobouření vyvolala nominace Hubbardové do výpravy sportovců Nového Zélandu pro hry Commonwealthu v australském Gold Coaste, které se budou konat příští rok v dubnu.

„Má fyziologickou a tím i mentální výhodu nad soupeřkami. Nemůže s nimi soutěžit na stejné úrovni. Úrovni,“ upozorňuje šéf australských vzpěračů Michael Keelan.

Všechny protesty jsou ale marné. Členové Mezinárodního olympijského výboru i Mezinárodní vzpěračské federace odsouhlasili Laurel, že může soutěžit v kategorii žen, protože splňuje přísná kritéria o maximální možné hladině testosteronu v těle.

 

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud