VIP Sport

16. prosince 2017 • 19:45

Tenistka Petra Kvitová má i rok po hrozivém útoku strach z lidí i svého okolí

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Už to bude rok, kdy byla česká tenistka Petr Kvitová (27) napadena stále ještě neznámým pachatelem. Při útoku jí nožem poranil prsty na levé ruce. Na kurty se dokázala česká lvice vrátit, ale neustále má strach, že se může napadení opakovat.  O to horší je, že většinu času tráví sama.Na 20. prosinec 2016 nikdy nezapomene. Tenistka Petra Kvitová se možná ten den podruhé narodila. Nikdo ani nechce myslet na to, co by se stalo, kdyby se jí nepodařilo uniknout z bytu, kde ji s nožem napadl šílenec. Nyní promluvila o tom, co prožívala při květnovém návratu na okruh WTA.

Divně koukali

„Nejhorší chvilky nastaly, když jsem se začala vracet na turnaje. Všichni byli děsně zvědaví a báli se zeptat. Nevěděli, jak se ke mně chovat. Divně koukali. Vítali mě, ale s klidem a opatrně. Nic neříkali. A přitom já nestála o nic víc než o to, aby mě brali stejně jako předtím, abych byla stejná jako předtím,“ prozradila Kvitová v rozhovoru pro magazín Pátek Lidových novin.

Kvitová: Byla to nejkratší, ale nejnáročnější sezona v mé kariéře
720p 360p

Neustále se hlídá

Tenistka je neustále ve střehu a hlídá si, koho si připustí k tělu. Někdy je to ale hodně těžké. „Šla jsem do obchodu a hrozně se lekla, protože jeden klučina za mnou běžel, že se chce vyfotit. Cítím se proto líp, když zrovna nakupovat nechodím sama. Vím, že je to asi trochu hloupá obava, ale mám to tak,“ řekla dvojnásobná vítězka Wimbledonu a uvedla další příklad, kdy má o sebe tak trochu strach.

Chybí ochránce

„Na selfie fotku musíte být blízko. A neodhadnete dopředu, kdo se s vámi fotí, toho člověka vidíte poprvé v životě. Po tom, co se mi stalo, jsem v podobných situacích velmi ostražitá. Zvládám je, ale těžce,“ zoufá si Kvitová, která nemá po svém boku ani žádného mužného ochránce. „Nemám teď partnera, takže jsem sama i doma. Naučila jsem se trávit čas sama se sebou. Nesmí ale té samoty být moc, pár lidí se občas hodí.“

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze