VIP Sport

4. ledna 2018 • 17:06

Prospal se podíval na záhadu Jágrových zranění: Ničí ho zima!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Je to prosté, milý Watsone. Hlášku slavného detektiva Sherlocka Holmese nyní může s klidem použít i bývalý hokejista Václav Prospal (42). Rozlouskl totiž záhadu zranění Jaromíra Jágra (45).Tuhle smutnou písničku už znají v Calgary snad všichni. Tamní klub přivedl českého veterána, aby mu pomohl v tažení za Stanley Cupem. Jenže z 39 zápasů »Džegr« odehrál kvůli zranění jen 22 a všichni se ptají, co se to s jeho jindy bezproblémovým tělem děje.

V tomhle ohledu má jasno jeho někdejší parťák z reprezentace. „V posledních sezonách bylo jeho tělo zvyklé být celý den v teple na sluníčku, když hrál na Floridě,“ popsal Prospal pro web NHL.com/cs. „Teď Jarda působí v týmu, který je na druhé straně Severní Ameriky, kde je obrovská zima a to tělo reaguje úplně jinak,“ dodal.

Rozdíl je to obrovský. Zatímco o Vánocích 2016 se Jágr fotil vedle přítelkyně Veroniky (26) na slunné pláži, tyto svátky už trávil v zasněženém Lake Louis. Teplota byla stejná: 25 °C. Jenže tentokrát s minusem!

Podle Prospala navíc jeho bývalého kolegu z reprezentačního dresu neničí jen kanadská zima. „Tělo má nějakým způsobem opotřebované a náchylnost ke zranění může být větší. Ale myslím, že klima na to má velký vliv,“ říká. Tak snad si jeho někdejší kolega z útočné lajny konečně zvykne.

Václav Prospal a Jaromír Jágr toho spolu hodně odehráli v reprezentaci
Václav Prospal a Jaromír Jágr toho spolu hodně odehráli v reprezentaci

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze